SON DAKİKA

AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu "Bu bizi değil CHP'lileri çıldırtır"

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP'de cumhurbaşkanı adaylığı için Abdüllatif Şener'in isminin ağırlık kazandığı yorumlarına ilişkin "Bu bizi değil CHP'lileri çıldırtır" diye konuştu.

Politika 02/05/2018 - 16:35
 AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu
-A +A

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.
"CHP'nin Cumhurbaşkanı adaylığı için Abdüllatif Şener'in isminin geçtiğinin anımsatılması" üzerine Mustafa Elitaş, "Bizi ilgilendirmiyor. Abdüllatif Şener AK Parti'den ayrılmış. Ya istifa etti ya da ihraç ettiğimiz bir arkadaşımız. Hayırlısı olsun" ifadesini kullandı.
Elitaş, "Şener'in adaylığı sizi çıldırtır mı?" sorusuna, "CHP'lileri çıldırtır gibi geliyor bana. Bizi çıldırtmaz da CHP'liler çılgına dönebilir, o çılgın CHP'liler harekete geçerler herhalde." yanıtını verdi.
CHP'nin adayının bugüne kadar açıklanmaması ile ilgili soru üzerine ise Elitaş, "Bu kadar hazırlıksız bir siyasi partinin anamuhalefet partisi olması üzücü bir hadise." değerlendirmesinde bulundu.
Mustafa Elitaş, Türkiye'nin en büyük sorununun ana muhalefet sorunu olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Dört siyasi parti bir araya geldi. Seçime birlikte gireceklerini söylüyorlar ama anamuhalefet partisi kendi içinde ittifak kuramadı, uzlaşamadı, daha adaylarını açıklayamıyorlar. Şu anda en büyük problem, anamuhalefet partisi eksikliği. Sayın Kılıçdaroğlu, genel başkan olmak için 400 kilometre yürüyüş yaptı ama genel başkan olup olmadığı tartışmalı. Herhalde 400 kilometre daha yürümesi lazım, genel başkanlığını tescil ettirebilmek için."


"DÖRT BENZEMEZ BİR ARAYA GELDİ AMA HALA CHP BİR ARADA DEĞİL"


AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, "Muhalefetin dörtlü ittifakını nasıl değerlendirirsiniz" sorusu üzerine şunları söyledi:
"Hem komisyonda hem de Genel Kurulda kanun görüşülürken, çok hırçın ve şiddetli itirazlarla karşı karşıya kaldık. Şimdi herhalde düşünüp utanacaklardır. 'AK Parti ve MHP çok güzel ittifak yapmış; kavgayı, dayatmayı değil, uzlaşmayı hakim kılan; dört benzemezin bir araya gelmesini de sağlayan kanun çıkarmış, onlara teşekkür ediyoruz' diye bir beyanat yapmalarını arzu ediyorum, diliyorum. Çünkü 96'ya bölünmüş siyasi parti yelpazesi olmaz. Dört tane, beş tane olur, on tane olur; bunlar bir araya gelirler ittifak ederler, uzlaşırlar ve görüşlerini bir noktaya doğru taşırlar.
MHP, AK Parti ve BBP, 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin Türkiye'yi hangi noktaya götürdüğünü, 7 Ağustos'ta milletin, milyonların 81 vilayette 29 gün nöbet tutarak verdiği mesajı en iyi anlayan partilerdir. Onlar bu çerçevede bir araya geldiler. Ama ondan önce birbirlerine hakaret eden, birbirlerini farklı noktalarda ifade eden dört benzemez bir araya geldi ama hala CHP bir arada değil."
Mustafa Elitaş, bir gazetecinin, "CHP'nin Cumhurbaşkanı adaylığı için İlhan Kesici, Abdüllatif Şener ve Muharrem İnce'nin isimleri geçiyor. Hangi adayı görmek istersiniz" sorusuna, "Onu CHP'lilere sormanız lazım. Bizim adayımız belli, bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan. Biz Recep Tayyip Erdoğan'ı, Cumhurbaşkanımızı 24 Haziran tarihinde Türkiye'nin bekası, geleceği için bütün milletimizle birlikte tekrar iktidara taşıyacağımızı ümit ediyoruz" karşılığını verdi.


ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?


Abdüllatif Şener, 26 Nisan 1954 tarihinde Sivas ilinin Yıldızeli ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas'ta bitiren Şener; üniversite eğitimini ise 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olarak tamamladı. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı'nda yapan Abdüllatif Şener'in babasının adı Bedirhan, annesinin adı ise Ayferat'tır. 1982 yılında Berrin Şener ile evlilik gerçekleştiren Abdüllatif Şener'in, 4 tane çocuğu bulunmaktadır.
Sona Doğru Osmanlı, Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması, Tanzimat Dönemi Osmanlı Vergi Sistemi gibi eserleri bulunan Abdüllatif Şener; Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘'Dekan Yardımcısı" olarak görevde bulundu. Öte yandan Öğretim Üyeliği görevini ise Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'de Maliye Bölümünde gerçekleştirdi.
1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak meclise girdi.
2001 yılında AK Parti'nin kurucu üyeliğini yapan Abdüllatif Şener, 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini icra etti. Bununla birlikte 11 Temmuz 2008 tarihi itibariyle AK Parti'deki görevinde istifa etme kararı aldı.
25 Mayıs 2009 tarihine gelindiğinde Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığı görevini üstlendikten sonra bu görevinden istifa etti. 2011 Türkiye genel seçimlerinde Sivas'tan Bağımsız milletvekili olarak adaylığını koydu. 22. dönem AK Parti Sivas milletvekili olan Abdüllatif Şener'in Fransızca dil bilgisi bulunmaktadır.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil tırla çarpıştı: 4 ölü, 2 yaralı