Başbakan Yıldırım'dan valilere: Hata yapın ama hainlik yapmayın

Başbakan Yıldırım devletin her kademesinde FETÖ’cülerin temizlenmesinde valilerin çok dikkatli ve hassas davranmasını istedi. Yıldırım, “Mesele milletin menfaati ise hata yapabilirsiniz ama asla hainlik yapmayın” dedi

Politika 12/10/2017 - 06:18
 Başbakan Yıldırım'dan valilere: Hata yapın ama hainlik yapmayın
-A +A

Başbakan Binali Yıldırım, dün önce Çankaya Köşkü'nde düzenlenen Valiler Toplantısı'nda konuştu, ardından da İstanbul'a geçerek MÜSİAD'ın programına katıldı. FETÖ ile mücadelede valilerden çok dikkatli davranmalarını isteyen Yıldırım şunları söyledi:


MÜDAFAA DEĞİL TAARRUZ: Müdafaa anlayışı ile değil taarruz anlayışı ile terörle mücadeleye devam ediyoruz. Bir yandan dağda terörist kovalıyor, bir yandan şehirde spor salonu, okullar, hizmet tesisleri açıyoruz. Kendi silahımızı, insanlı ve insansız hava araçlarımızı üretiyoruz.


İDLİB OPERASYONU: Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Biz bölgede bir terör değil, barış kuşağı oluşturmak için gayret gösteriyoruz. Astana'daki toplantıda, İdlib'deki gerginliği azaltma ve çatışmaların önüne geçme noktasında bir karar alındı. Bu kararın gereğini yerine getirmek bakımından askerlerimiz İdlib'de bir görev ve sorumluluk üstlenmiş durumdalar. Bu çalışmaların amacı Suriye'de kalıcı barışın tesis edilmesi ve zulmün sona ermesi.

 IKBY'NİN GAYRİRESMİ REFERANDUMU: Bu terör oluşumlarıyla kol kola girenler, Irak'ın tüm kazanımlarını kaybetme olasılığını iyi hesap etmeliler. Biz bölgedeki farklı dini ve etnik grupların hukukunu korumaya özen göstereceğiz.


MESELE MİLLETİN MENFAATİ: Memleketin işini yaparken usul hatası şekil hatası yapmaktan korkmayın. Şekil şartlarına asla takılmayın. 'Hata yapmayacağım' diye titizlenen iş yapamaz. Bir tercih yapmak durumundasınız. İş mi yapacaksınız, yoksa mevzuata mı sarılacaksınız? Mesele milletin menfaati ise hata yapın. Ama hainlik yapmayın. Hata yapmaya alan var ama hainliğe asla alan yok.

 KILI KIRK YARIN: Sizler de merkezi idarenin gören gözü, işiten kulağı, konuşan dilisiniz. Şehirlerimizdeki her haneden haberiniz olmalı ki derdiyle dertlenebilesiniz. Sizlerden beklentim, hemşerilerimiz sizin yüzünüzü sadece resmi törenlerde görmesin. Asık suratlı, vatandaşına tepeden bakan, 'bugün git yarın gel' tavrı, asla bizim hoş göreceğimiz bir tavır değildir. Gerek FETÖ gerek PKK terör örgütü ile mücadele kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerde, dikkatli, titiz bir şekilde, kılı kırk yararak işlem yapmanız büyük önem arz ediyor. Unutmayın, bizim değerlerimizde zulmetmek yoktur. Ne tek bir terör mensubunun devlet içinde barınmasına ne de tek bir mazlumun zarar görmesine asla rıza göstermemelisiniz. Bu anlamda sizlere ve devletin adaletini temsil eden vicdani muhakemelerinize inanıyoruz.


GENÇLER DAĞA ÇIKMIYOR: MÜSİAD'ın Vizyoner 2017 Programı'na da katılan Başbakan, burada yaptığı konuşmada gençlere iş bulunması gerektiğini, aksi halde terör örgütlerinin bunu kullandığını belirtti. Yıldırım "Ama Allah'a şükür büyük mesafe aldık. 2016'da dağa çıkarılan genç sayısı 600 iken 2017'de sadece 70" dedi

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobilden 32 bin lira çalındı! Şüphelilerin yaşı dikkat çekti