Bedelini ödeyecek! .

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye’ye yönelik bir kumpas kuruldu. Kılıçdaroğlu, sahte belgelerle bu kumpasa ortak oluyor. Bu hamlenin bedelini ödeyecek, peşini bırakmayacağım .

Politika 01/12/2017 - 06:15
 Bedelini ödeyecek!  .
-A +A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün partisinin Adıyaman, Ağrı, Amasya, Antalya, Bartın, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Giresun, Iğdır, Kırıkkale, Konya, Mersin, Trabzon, Zonguldak illerinden 51 milletvekili ile bir araya geldi. Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ise mazeret bildirerek toplantıya katılmadı. Erdoğan toplantıda şu konulara değindi:

OBAMA TEK LAF EDEMEDİ: Türkiye'nin ambargoyu deldiği iddiası gündeme geldiğinde ABD Başkanı Obama ile konuştum. Belgeleri ortaya koydum. Tek laf edemedi. Bu konuları Trump ile konuşacağım.

KUMPASA ORTAK: Türkiye'ye yönelik bir kumpas kuruldu. Bu kumpas üzerinden oyun oynanıyor. Kılıçdaroğlu, sahte belgelerle bu kumpasa ortak oluyor. Beni ve ailemi zan altında bırakacak sahte belgelerle kamuoyunu yanıltıyor. Bazı aymazlar da buna alet oluyor.

ORİJİNALLERİ BİZDE: Kılıçdaroğlu'na ben ve suçladığı diğer 3 kişi 500'er bin, toplam 2 milyon liralık tazminat davası açtık. Ayrıca ceza davası açacağız. O belgelerin orijinalleri bizde. "Açıklayın, savcılara" verin diyoruz, saklıyorlar. Bunlar Türkiye'den çıkan para değil, hisse devrinden kaynaklanan ve Türkiye'ye giren para. Bu hamlenin bedelini ödeyecekler. Kılıçdaroğlu'nun peşini bırakmayacağım.

AMBARGOYU DELMEDİK: (Sarraf kumpas davası için) İran'a yönelik ambargoyu ihlal etmedik. O davadan ne çıkarsa çıksın biz doğru olanı yaptık. ABD'ye taahhütte bulunmadık. BM'nin de tarif ettiği bir ambargo yok. Türkiye'nin, uluslararası şart ve kurallara uygun olarak İran'la ticaret ve enerji konularında ilişkileri söz konusu. O dönem bazı Alman, Fransız ve ABD'li firmalar da İran'dan mal alıp satıyorlardı.

EKONOMİDE BÜYÜK OYUN: Türkiye sancılı ve sıkıntılı günlerden geçiyor. Ama bu günler de geçecek. Bunları da atlatacağız. Ekonomimize yönelik oyunlar var. Bankacılık sistemimiz sağlam. Büyüme rakamları ortada. İhtiyaç olursa yeni tedbirler de alırız. Meclis, çalışmalarına kesintisiz devam etmeli.

TALİMATI BAŞBAKAN'A VERİRİM: Bir ilin milletvekilleri kendi aralarında anlaşamıyor, "Beyefendi istedi, böyle olacak"' diye benim ismimi kullanıyorlar. Buna hakları da yetkileri de yok. Herhangi bir konuda bakanlara, bürokrasiye talimatım olacaksa bunu Başbakan aracılığı ile yaparım. İsmimin kullanılmasına taviz vermem. Bunu yapan varsa, konuyu doğrudan bana getirin.

FABRİKA TALEBİ
Toplantıya katılan vekiller yerli otomobili üretecek fabrikanın kendi şehirlerinde kurulmasını istedi. Erdoğan ise taleplerden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Henüz karar verilmedi" dedi..

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kazada hayatını kaybeden uzman çavuş Konya'da defnedildi