Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek dahil altı başkanın istifasını istedi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara, Bursa, Balıkesir, Uşak, Niğde ve Nevşehir belediye başkanlarının istifasını istediği öne sürüldü.

Politika 03/10/2017 - 07:53
 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gökçek dahil altı başkanın istifasını istedi
-A +A

Kanal D'nin haberine göre, Cumhurbaikanı Erdoğan'ın istifasını istediği kişiler arasında dikkat çekici isimler olduğu belirtildi. Bu isimler arasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Uşak Belediye Başkanı Nurullah Şahan, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver var.

Kulislerde Erdoğan'ın bu isimlerden bizzat istifa istediği konuşuluyor. Hatta Erdoğan'ın bu isimlere kongreler tamamlanana (şubat ayı) kadar süre verdiği ifade edildi. Ayrıca Erdoğan'ın akşam saatlerinde il kongreleriyle ilgili mülakatlar yaptığı belirtildi.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BOZDAĞ: BİLGİM YOK

Öte yandan Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ'a söz konusu iddia soruldu. Bozdağ, "Ben hükümet sözcüsüyüm. Parti sözcüsü değilim. Şu anda bu konuda bir bilgim yok. Parti sözcümüze sorarsanız onlardan daha iyi bilgiler alırsınız" ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Memiş Kütükcü’den Konya’nın devlerine tebrik