Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhanet örgütleriyle irtibatlı kimse burada bulunamaz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Politika 08/08/2017 - 22:06
 Cumhurbaşkanı Erdoğan: İhanet örgütleriyle irtibatlı kimse burada bulunamaz...
-A +A

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları...

"14 Ağustos'ta AK Parti'mizin 16. yıl dönümünü kutlayacağız.

Kasım ayında da iktidarımızın 15. yıl dönümünü kutlayacağız. Uzun iktidar dönemimizi kendimizi sürekli yenilemeye borçluyuz. Hiçbir alanda kendi statükomuzu oluşturmaya çalışmadık sürekli kendimizi geliştirme gayreti içinde olduk. İhanet örgütleri irtibatlı hiç kimsenin bu çatı altında bulunması mümkün değil.

Değişimin hayatın bir gerçeği olduğunu asla aklımızdan çıkarmadık. AK Parti'den hiç kimsenin kendi hatasını, kendi hatasını halkımıza dayatmasına izin vermedik. İhanet örgütleri irtibatlı hiç kimsenin bu çatı altında bulunması mümkün değil. AK Parti demek Türkiye demektir."

Biz bu halkla buralara geldik. Halkımıza sırtımızı dayadık. Bu millet değil mi 15 Temmuz gecesi meydanlara dökülen bu millet değil mi? F-16'lara tanklara toplara göğsünü gererek yürüyen bu millet değil mi? Öyleyse bu millet için ne yapsak azdır, bu millet için ne yapsak yeridir. Ne oldu hemen önce gittiler pazarlıkları yaptılar sonra hop Bakırköy Belediyesine git çay iç. Ya bunlarla siyaset olur mu? Alman dergilerine röportaj ver. Ankara'dan yola çıktın bu millete faydası olmayan tiplerler beraber yürü sonra diyorsun güvenlik yok.

Eline diline dursun be. Medya basılı materyaller bir yere kadar etkili oluyor son noktayı insanın koyması gerekiyor. Maalesef bu gerçeği unutan arkadaşlarımızın olduğunu görüyorum. Kibir virüsünü kendimize yaklaştırmayacağız.

Şayet bu virüsü bulaştığı birileri varsa onları temizleyeceğiz. Kardeşlerim kendi çıkarını partisinin çıkarının üzerinde göre kişi kadar AK Partiye düşman kimse yoktur.

Kendimize çeki düzen vermeliyiz. Bugüne kadar bizden daha iyi bu görevi yapan kimse çıkmadığı için önümüzde uzun bir yol. Gidiyoruz gündüz gece diyorduk. Buna leke düşürmeyelim.

Bu millet bizden çok şey bekliyor. Çünkü tarih yazacaksak bunu böyle yazacağız. 26 Ağustos'ta Malazgirtte olacağız. Biz adeta Çanakkale gibi 26 Ağustos'u da anacağız.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Beyşehir Jandarma Komutanı, Fetö'den Gözaltında