Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Kavgaysa, kavga' sözlerine sert yanıt!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Belediye Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Politika 13/09/2017 - 15:18
 Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Kavgaysa, kavga' sözlerine sert yanıt!
-A +A

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Tıpkı hükümette diğer alanlarda olduğu gibi belediyecilikte de rakiplerimizle değil kendi kendimizle yarışıyoruz. Önümüzdeki seçimde çıtayı biraz daha yükseltiyoruz.

Türkiye 15 yılda çok büyük mesafe katetti. En basitinden ekonomide 3 kat büyüdük. Seçmen sayımız 41 milyondan 55 milyonun üzerine çıktı. Yani 14 milyon gencimiz seçmen olarak sisteme girdi.

Bizim ölçümüz diğer partiler ve onların belediye başkanları değildir. Çıtayı o kadar düşürmeye hakkımız yok. Biz kendi kendimizle yarışıyoruz, öyle de devam edeceğiz.'

"2019 İÇİN MEVCUTLA YETİNEMEYİZ"

Biz gençliğimize güvendik. İnanıyoruz. Şimdi de kalite sorunumuzu halletmek suretiyle bunu çok daha farklı bir yere taşıyacağız. Bu tablo AK Parti olarak ve bireysel olarak kendimizi yenilememiz, geleceğe hazırlamamızın önemini gösteriyor. Ülkemiz ve dünya öylesine hızlı gelişiyor ki bu yenilenmeyi çok daha köklü bir şekilde yapmamız gerektiği anlaşılıyor. AK Parti'de görev alan her bir arkadaşım benim için partisi için ülkesi için görev yapmış birer kahraman. Bizim partide en vasat görevde yer almış arkadaşlarım muhalefet partilerin yıldızlarından ileridir. 2019 seçimlerinde yüzde 50'nin üzerine çıkmak için mevcutla yetinemeyiz.

''UNUTMAYIN; DAVA KALICI İSİMLER FANİDİR''

Kardeşlerim unutmayın; dava kalıcı isimler ise fanidir. Biz kalıcı olana bakacak sadakatimizi davamıza göstereceğiz.

''2019 MART'I BİZİM İÇİN ADETA OLMAZSA OLMAZDIR''

2019 Mart'ı bizim için adeta olmazsa olmazdır. Onun için 2019 Mart'ında aday olacak belediye başkanlarımız şu andaki mevcut belediye başkanlarımız 2019'un Mart'ına değil 2019'un Kasım'ına koymalıdır. Belediyelerimiz hakkında en ufak spekülasyona fırsat vermeyecek şekilde çalışmalarımızı yürütmemiz lazım. Bütün dedikoduları adeta sil baştan yapacak gibi. Bugünkü bu toplantı ile bir miladi adımın atılması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Şehirlerdeki beldelerdeki bütün dedikoduların ortadan kalkması için belediye başkanlarımıza il genel meclisi üyelerimize çok büyük iş düşüyor. Bizim belediye başkanlarımız şehirlerine yük olan değil şehirlerinin yükünü omuzlayan kişiler olmalıdır.''

''BU YOLDA KÜSMEK DARILMAK HİÇBİR ARKADAŞIMIZA YAKIŞMAZ''

Açık ve net konuşacağım bu yolda küsmek darılmak hele hele mücadeleye zarar verecek davranışlar içine girmek hiçbir arkadaşımıza kesinlikle yakışmaz. Biz sıradan bir parti değiliz. Bu dönemde AK Parti'ye zarar verecek her söz Türkiye'ye vurulmuş bir darbe olacaktır. AK Parti kazandığında Türkiye kazanıyor. Türkiye kazandığında AK Parti kazanıyor.

Seçimde başarı çıtamız asgari yüzde 50 artı 1 oy elde etmektir ama asıl hedefimiz milletimizin tamamının gönlünü fethetmektir. AK Parti ve Tayyip Erdoğan düşmanlığını varlık sebebi, hatta ekmek kapısı haline getirmiş küçük bir kesimi hariç tutarsak yeteri kadar gayret gösterirsek, ülkemizde desteğini alamayacağımız hiçbir vatandaşımızın ben bulunmadığına inanıyorum.

''BİZ İNSANLARA AKILLARININ ALACAĞI DİLDEN KONUŞMASINI DA BİLİRİZ''

Seçimlere kadar 81 vilayetimizin tamamında ulaşmayı hedefleyerek çalışmalarımızı yoğunlaştırmalıyız. Biz kendi kaderimizi ülkemizin kaderiyle bütünleşmiş olarak görürken ana muhalefet partisinin milletvekilleri teröristlerle aynı safta olmak için adeta can atıyor. Siyasetle insan hakları ile ilgisi kesinlikle yoktur. Kendi ülkesine kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletiniz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir. Ana muhalefetin başındaki zat ne diyor 'artık kavga ise kavga' diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten bu milletle bu milletin değerleriyle kutsallarıyla kavgayla geçti. Eğer bizimle kavga edeceksen bunu her fırsatta AB'ye yabancı kurulışara şikayet ederek zatyen yapıyorsun. Kendi milletini yabancılara şikayet ederek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi. Bu sevgi ve dostluk bunu hak edenler içindir. Düşmanlığı kendine yol edinenlerle kavga etmektense hiçbir zaman kaçmadık kaçmayız. Biz insanlara akıllarının alacağı dilden konuşmasını da biliriz.'

"RABİA İŞARETİNİ HALA BİLMEYENLER VAR"

Rabia işaretini hala bilmeyenler var. Bizim partimizin de işareti bu. Mahir Bey herhalde bunu yazılı olarak göndereceksiniz. Başka çaresi yok. Şimdi bunun felsefesi de belli. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bunu Kılıçdaroğlu varsın öğrenmesin. Ama biz çok iyi öğreneceğiz, milletimize de anlatacağız.

"SİHA'YLA İLGİLİ İDDİALARIN İNSAN HAKLARIYLA İLGİSİ YOK"

Terörle mücadele operasyonlarında ülkemize çok büyük imkanlar sağlayan Silahlı İnsansız Hava Araçları'na yönelik iddialar, bu çarpıklığın en son örneğidir. Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıpta ile takip eder ve takdirlerini belirtirken, birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir. Türkiye, bırakınız kendi sınırlarımız içindeki operasyonları, sınır ötesi operasyonlarında dahi sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermemiş bir ülkedir.

Türkiye'nin terörle mücadele yönteminden ve son dönemde elde ettiği ciddi başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir, terör örgütünü destekleyen birtakım güçler de bundan rahatsızlık duyabilir. Ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. 'Silahlı insansız hava araçlarıyla sivillerin hedef alındığı' gibi tam da terör örgütünün uluslararası alana taşımak isteyeceği türden bir iddiayı gündeme getirmenin siyasetle, insan haklarıyla ilgisi kesinlikle yoktur. Kendi ülkesine, kendi ülkesinin güvenlik güçlerine, kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir.

''SEN KİMSİN YA?''

(CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) Çıkacaksın 4 yılda terörü bitiririm diyeceksin. Sen kimsin ya? Neyi bitireceksin? Lafla peynir gemisi yürümüyor.''

''S-400 ANLAŞMASI YAPTIK DİYE ÇILGINA DÖNDÜLER''

Bize yıllarca Amerika İsrail insanız hava araçlarını vermemekte adeta kılı kırk yardılar. Verdikleri zaman da bunların tamiratı tadilatı bize hendek atlattı. Artık bu ülke kendi İnsansız Hava Araçlarını silahlı olanlarını yapar hale geldi. Şimdi asıl bundan rahatsız oluyorlar. S-400 anlaşması yaptık diye çılgına döndüler. Ne olacaktı? Sizi mi bekleyeceğiz. Güvenlik noktasında tedbirlerimizi alıyoruz alacağız.'

''BUNU DUYUNCA ÇOK ÇOK ÜZÜLDÜM. BEN HEYKELİMİN DİKİLMESİNİ İSTEMİYORUM. BU BİZİM DEĞERLERİMİZE TERS''

Bazı belediyelerimizde şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Bunu duyunca çok çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykelimin dikilmesini ne masklar ne bu tür görseller yapılmasını istemiyorum. Bundan sonra lütfen belediyelerimiz bu yanlışlara tevessül etmesinler heykel değil hizmete yönelik eserler diksinler. Bunların bizim değerlerimizle çatışan şeyler olduğunu bilmemiz lazım.''

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
"İsmi gibi, vatan konusunda Fırat nehri gibi coşardı"