Hamburg mesajı .

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi’nde art arda Putin ve Trump ile görüştü. Dönüşte ise basın toplantısı yaparak tüm dünyaya terör örgütleri ile bir araya gelmemeleri gerektiğini net bir şekilde ifade etti .

Politika 09/07/2017 - 07:32
 Hamburg mesajı  .
-A +A

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hamburg'ta sert mesajlar verdi:

Terör: Sınırlarımızda terör örgütlerinin silahlandırılması, bölgede terör adacıkları oluşturulmasına kesinlikle sessiz kalmayacağız. Güvenliğimizi tehdit eden oluşumlara karşı meşru müdafaa hakkımızı kullanmakta tereddüt göstermeyeceğiz. Dün bölgede dağıtılan ve bugün namlusu bize yöneltilen silahların yarın dünyanın başka yerlerindeki eylemlerde kullanılmayacağının garantisi yoktur.

Tutuklu gazeteci: Basın mensupları sınırsız özgürlüğe sahip değildir. Basın mensupları da suç işler. Yargı gerekli değerlendirmeyi yapar. Ben şiir okuduğum için cezaevine girmiş bir insanım. O yüzden fikir özgürlüğünü iyi bilirim. (Deniz Yücel) Tam bir teröristtir. Kandil'de çekilmiş fotoğrafları var...

Hani özgürlük: Benim burada salon toplantısı yapmama müsaade etmediler ve buna tahammül edemediler. Ancak PKK'nın dağdaki eşkıyalarına müsaade etmişlerdir. Onları polis kordonu altında yürütenler, buradaki meşru derneklere müsaade etmiyorlar. Bu bir siyasi intihardır.

Büyükada toplantısı: Onlar adeta 15 Temmuz'un devamı niteliğinde bir toplantı için bir araya gelmişlerdir. Gelen istihbarat üzerine gözaltına alınmıştır. Kararı yargı verecektir.

Demirtaş: Türkiye, bir hukuk devletidir. Bu kişi (Selahattin Demirtaş) bir teröristtir. Benim Kürt kardeşlerimi sokağa döküp 53 Kürt kardeşimi, yine Kürtler'e öldürten bir teröristtir. Yargı ne karar verirse başımız gözümüz üstündedir.
.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Beyşehir Jandarma Komutanı, Fetö'den Gözaltında