Kılıçdaroğlu'nun İddialarına Başbakan'dan Yanıt: İtibar Cinayeti İşlemeye Kalktı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akrabalarıyla ilgili iddialarına Başbakan Yıldırım'dan yanıt geldi: Kılıçdaroğlu itibar cinayeti işlemeye kalkıştı.

Politika 29/11/2017 - 15:08
 Kılıçdaroğlu'nun İddialarına Başbakan'dan Yanıt: İtibar Cinayeti İşlemeye Kalktı
-A +A

Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Orman Bakanlığı Toplu Açılış Töreninde konuştu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akrabalarıyla ilgili iddialarına yanıt veren Yıldırım, "Kılıçdaroğlu, itibar cinayeti işlemeye kalktı." dedi.

"İTİBAR CİNAYETİ İŞLEMEYE KALKTI"

İşte Başbakan Yıldırım'ın konuşmalarından satır başları:

"Dün ana muhalefet partisi genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu, grup toplantısında eline bir tomar kağıt alarak heyecanla sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarının üzerinden bir itibar cinayeti işlemeye kalkıştı. Yalan yanlış belgelerle aklı sıra akrabalar üzerinden Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannetti. Şiddetle celalle Cumhurbaşkanımızın şahsına hakaret etmeye devam ediyor.

"KILIÇDAROĞLU ÇOK YANILIYOR"

Hemen bu açıklamaların arkasından suçladığı insanların avukatları kendisini bu iddiayı ispata davet etmiş, elindeki bilgi ve belgeleri zaman geçirmeden savcılığa iletmesini, aynı zamanda da yazılı görsel medyalara vermesini istemiştir. Ses seda yok. Sayın Kılıçdaroğlu bu çıkışı ile aklı sıra Cumhurbaşkanımızın itibarını zedeleyeceğini zannediyor ama çok yanılıyor. Cumhurbaşkanımız 40 yılı aşan siyasi hayatı boyunca bu ülkeye hizmet etmek için gecesini gündüzüne katmış millet sevdalısı bir insandır.

"KARA PROPAGANDA YAPANLARIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIYOR"

Aslında sen cumhurbaşkanımıza yönelik yalan yanlış iddialarla yapmaya çalıştığın şey çok açıktır. O da son günlerde ülkemiz aleyhine başlatılan küresel kara propagandanın yapanların değirmenine su taşımaktan başka hiçbir amaca hizmet etmediğin açık ve seçik ortadadır."

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kazada hayatını kaybeden uzman çavuş Konya'da defnedildi