Milletvekili Abdullah Başcı: Hainlerin duruşmaları FETÖ tiyatrosu

Politika 13/08/2017 - 13:42
 Milletvekili Abdullah Başcı: Hainlerin duruşmaları FETÖ tiyatrosu
-A +A

Silivri’de görülmekte olan FETÖ davalarına müdahil olarak katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başcı, İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Hava Harp Okulu’na ilişkin davada olanları anlattı.

Başcı, AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ile Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu’nun katıldığı duruşmada, mahkeme heyetinin verdiği ara sırasında, sanık avukatları ve 116 civarındaki sanığın duruşma salonunda kurallara aykırı olarak bir birbirleri ile yakın temas halinde karşılıklı olarak evrak ve dosya alışverişi yaptıklarını söyledi. Başcı, duruşma salonun adeta panayır havasına büründüğüne dikkat çekti.

Savunma yapan eski Kurmay Albay Tamer Özaslan’ın, “Köprüye çıktığımda ellerinde palalar ve bıçaklar bulunan bir grup terörist askerlere saldırıyordu” demesi üzerine Başcı, “Onlar terörist değil halktı, siz teröristleri durdurmaya çalışıyorlardı’’ diye bağırdığını söyledi. Bunun üzerine üzerine bir grup sanığın sözlü sataşması üzerine Başcı, “Ellerinizde şehitlerimizin kanı var. Oturun yerinize’’ diye tepki verdiğini belirtti.

Sanık avukatlarının da aynı şekilde davranması üzerine Başcı, “Siz de vatan hainleri ile işbirliği halindesiniz. Vebal altındasınız” karşılık verdiğini, bu arada duruşma hâkiminin kendisini dışarıya davet ettiğini kaydeden Başcı, duruşma salonunu terk ettiğini belirtti. Başcı, hain darbe girişimine ilişkin yapılan duruşmaların FETÖ tiyatrosuna döndüğünü söyledi.

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Politika kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
"İsmi gibi, vatan konusunda Fırat nehri gibi coşardı"