Selfie çubuklarının yerini Drone'lar alacak

Selfie çeken drone kavramı ROAM-e isimli ürün ile hayatımıza girmiş olmuş.Son yılların trendleri olan selfie ve drone bir arada sunuluyor

Teknoloji 06/04/2016 - 15:43
 Selfie çubuklarının yerini Drone'lar alacak
-A +A

Selfie diğer adıyla özçekim için bazı insanlar hayatlarını bile tehlikeye atabiliyor. Selfie çubukları artık sokaklarda satılan sıradan ürünler haline geldi. Drone teknolojisi ise selfie kadar olmasa da ciddi ölçüde yaygınlaşıyor, alternatifleri ile fiyatları düşünüyor. Bu iki trendi bir arada sunan bir ürün olan ROAM-e ile tanışıyor. Ürünün yaptığı işi en iyi özetleyen cümle “selfie çeken drone”. Çift rotorlu cihaz altındaki kamerası ile birlikte uçabiliyor.


2 saatlik şarj süresi sonrasında 20 dakika uçabilen ROAM-e isimli ürün, altındaki 5 MP çözünürlüğe sahip kamerasıyla video ve fotoğraf çekebiliyor, canlı yayın yapabiliyor.


360 derece panoramik çekim de yapabilen cihaz, “Beni takip et” özelliği sayesinde sizi 3 metre mesafeden otomatik olarak takip ediyor. Yüz tanıma sistemi ile cihaz yüzünüzü kaydediyor. Böylelikle bir başka kişiyi takip etmiyor. Eğer takip etme özelliği açmazsanız en fazla 25 metre mesafeyle etrafınızda rastgele uçuyor.


Android ve iOS uygulamaları sayesinde akıllı telefon veya tablet bilgisayarınız ile eşleşebilen ürün, titreşim engelleme özelliği sayesinde çok sayıda farklı açıdan ilginç sayılabilecek fotoğraf ve videolar kaydedebiliyor.


Üretici, cihazın boyutunu 600 ml büyüklüğünde bir su şişesi örneği ile kullanıcılara aktarıyor. Kullanmak istemediğinizde pervaneleri katlayarak cihazı rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. ROAM-e 349 Dolarlık bir fiyata sahip. Şimdi sipariş verirseniz, cihaz 12 haftadan sonra satışa çıkacak. Yani şimdilik ön sipariş sürecinde olduğunu söyleyebiliriz.

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Teknoloji kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 8 yaralı