Tablette 4.5G karmaşası

Tabletler ülkemizde daha çok Wi-Fi versiyonlarıyla kullanılıyor. Ancak sim kartlı tablet kullanıcıları 4.5G’nin hızından faydalanıyor

Teknoloji 25/04/2016 - 14:43
 Tablette 4.5G karmaşası
-A +A

4.5G teknolojisinin faaliyete geçmesiyle birlikte bu teknolojiye önemli bir geçiş oldu. Süreç içerisinde her ne kadar cep telefonları ön plana çıkarılsa da, durum tabletleri de ilgilendiriyor.

Ülkemizde tabletlerde daha çok kablosuz internetle çalışan Wi-Fi versiyonları tercih ediliyor. Ancak sim kartlı yani ‘cellular’ modellerden vazgeçmeyenler de var. Apple ve Samsung’un LTE yani 4.5G’yi destekleyen yeni modelleri de tam bu dönemde lanse edildi.

Giriş seviyesinde de 4.5G’yi destekleyen yerli ve yabancı her boyutta tablet modelleri var. Pek çok marka da yeni 4.5G’li modelini Türkiye’ye getirmek için çallşıyor.

İşte 4.5G'li tabletler...

TABLETLERİN NE KADARI SIM KARTLI

-  Sektörden elde edilen bilgilere göre, Türkiye’de 2014 yılında satılan tablet adedi 2.7 milyon, 2015’de 3 milyon satış oldu. Tablette 2016 yılı için satış tahmini ise 2.7 milyon adet.

-  Satılan tablerin yüzde 15-20’si sim kartlı yani mobil internetle kullanılabiliyor.

-  Tablete olan talepte küçülme eğilimi Türkiye’de bu yıl itibariyle başladı. Bu eğilim Amerika ve Avrupa’da iki yıldır var.

KAYNAKMİLLİYET

ETİKETLER

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Teknoloji kategorisine ait diğer haberler

Konya haberleri
Konya'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 8 yaralı