P 28/08/2017 - 14:57 Konya Haber

Ahmet Baydar'dan hakkında çıkan haberlere yalanlama

Image


Atiker Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, son günlerde yaşananlara ilişki olarak basın açıklaması yaptı.

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nde gerçekleşen basın toplantısında konuşan Baydar, “Son zamanlarda yazılı, görsel ve sosyal medyada gerçeği yansıtmayan ve maksatlı olduğu anlaşılan, bazı yalan ve mesnetsiz haberler karşısında bir açıklama yapma gereği hasıl olmuştur” dedi.

BİLGİLER ASILSIZ

“Tamamen, şahsımı ve Konyaspor'daki görev ve yetkilerimi yıpratmaya yönelik yapılan bu asılsız haberler, tek tek takip edilmekte ve kayıt altına alınmaktadır.” diye konuşan Baydar, şunları söyledi: “Bilinmelidir ki, bu tip asılsız haberleri çıkaran ve yazan kişiler hakkında hukuki süreç başlatılmıştır. Yazılı, görsel ve sosyal medyada yasadışı FETÖ/PDY örgütünün haberleşme programı olan bylocku telefon hattımda kullandığıma dair yanlış, asılsız bilgiler yer almaktadır. Üzerime isnat edilen iftiralar kuşkuya yer bırakmayacak şekilde asılsızdır, düzmecedir, haysiyet cellatlarının, neye hizmet ettikleri belli olmayan yıpratma girişimleridir.

Kamuoyu bilmelidir ki söz konusu mecralarda tarafıma isnat edilen suçlamalar yer alır almaz savcılığa ve yetkili mercilere başvurarak gerekli soruşturmanın yapılmasını ve şahsımın hiç bir şekilde ve hiçbir zaman FETÖ/PDY gibi illegal, hain terör örgütleri ile herhangi bir bağımın olmadığını ifade ederek gerçeklerin ortaya çıkarılmasını talep ettim.

Savcılık ve yetkili mercilerin soruşturma ve kovuşturması sonucu 2017/39972 no.lu soruşturma ve 2017/ 1998 no.lu karar ile suçlamalardan ari olduğum ve suçsuz olduğum yazılı olarak beyan edilmiştir.”

HİÇBİR ŞEKİLDE YER ALMADIM

“Yukarıda soruşturma ve karar no.su belirtilen belge ile Konyaspor'a, Konya'ya ve özelde de şahsıma oynanan oyunlar, algı operasyonları, itham ve iftiralar boşa çıkarılmıştır.” ifadelerini kullanan Baydar: “Hiçbir delile ve ispata dayandırılmadan, bu haberleri çıkaran kişilerin yapmış olduğu tüm paylaşımlar kamuoyu nezdinde çok karşılık görmese de, bu şahısların yüce adalet karşısında hesap vereceklerinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Hayatım boyunca bu hain fetö terör örgütüyle savaşmış, mücadele etmiş, hiçbir şekilde yanlarında yer almamış, ve bundan sonra da tüm gücüm ve imkanlarımla bunlarla mücadele etmeye devam edeceğim. Fetö terör örgütünün şahsım ve Konyaspor üzerinden tarihinde ilkleri yaşamış ve başarılar, elde etmiş bir yönetimi yıpratma kampanyaları sonuçsuz kalmış ve kalacaktır. Sosyal paylaşım sitelerinde haysiyet cellatlığı yapan güruhun, adaleti tartışmaya açarak neye ve kimlere bilerek veya bilmeyerek hizmet ettiğini kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Netice olarak; Konya, Konyaspor ve şahsım, hesaplaşmaların aleti olmamış ,olmayacaktır. Biz bugüne kadar Konya'ya, Konyaspor'a elimizden geldiğince maddi ve manevi hizmet etmeye çalıştık ve aynı şevk, azimle inşallah çalışmaya devam edeceğiz.”

 

Yorum Ekle