00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

BAŞKANLARIN PARALEL KAVGASI MERAM VE ŞOFÖRLER ODASI

Merhaba Sevgili Konya’nın Nabzı okurları yeni bir yazımla daha sizlerle birlikteyim.

Öncelikle Fenerbahçeliler Derneğinin mühürlenme olayı ve Bülent Kaşdoğan’ın Fatma Toru’ya Paralelci suçlaması ve Fatma Toru’nun Bülent Kaşdoğan’a verdiği sert cevap olayıyla yazıma başlamak istiyorum.

Öncelikle yaşanan olayın en başından başlayalım.

Konya Fenerbahçeliler Derneğine bağlı Meram Park Cafe açılışı vardı. Açılış öncesi davetiyeler bastırıldı, açık havada reklamlarlar yapıldı. Açılışı Fenerbahçe Başkan’ı Aziz Yıldırım yapacaktı. Açılış günü sabah erken saatlerde Meram Belediyesi Fenerbahçeliler Derneğine bağlı Meram Park Cafeyi mühürledi. Bunun üzerine Konya Fenerbahçeliler Derneği başkanı Bülent Kaşdoğan basın açıklamasında Fatma Toru’ya Paralelci suçlaması yaptI. Bülent Kaşdoğan Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a seslenerek göreve davet ediyorum dedi. Daha sonra Fatma Toru bu açıklamalara sert cevap verdi. Fatma Toru Ekmek İhalesi, Zaman gazetesinin basmış olduğu kitap olayların Toki bölgesindeki kütüphanede bulundurulması ve Fen işleri müdürlüğü haberlerine hiç değinmeyerek sadece Paralel olayına açıklama yaptı. Bu arada Konya Fenerbahçeliler Derneğine kesilen ceza en üst sınırdan kesildi.

 Olaylar bunlarla sınırlı kalmadı. Mahmut Uslu’nun Konyaspor Başkanı Ahmet Şan’a Konyaspor başkan’ı zaten Paralelci sözü basına sızdı. Ahmet Şandan Paralelci suçlamasına çok sert tepki geldi.

Yaşanan olayın en başına gelirsek Meram Belediyesi haklı olabilir mühürleme olayında ama mühürleme işlemi açılıştan birkaç gün sonrada yapılabilirdi. Sonuçta yapılmış bir bina ayaklanıp kaçacak hali yoktu. Madem kanunlar madem adalet o zaman ruhsatsız ve kanunlara uygun olmayan bir çok yer var onlarında mühürlenmesi lazım. Önümüzdeki günlerde ruhsatı olmayan ve mühürlenmesi gereken Meram Bölgesinde çok büyük yerler var onları sizlerle paylaşacağız.

Bu esnada yaptığı haberlerden dolayı  Konya’nın Nabzıda nasibini aldı.

Bizim işimiz habercilik belediyelerin doğru yaptığı hizmetleri her zaman yayınlıyoruz. Ama yanlış yapılan bir olayı haber yapmışız gazetemizin hizmet verdiği binanın kapısına İmar Kaçak Yapı ekiplerini gönderip hemen arkasındanda Zabıta müdürlerini göndermek ve tutanak tutmak hiç hoş bir davranış olmadı.

Biz Büyükşehir, Selçuklu ve Karatay Belediyeleri ve ilçe belediyelerininde yaptıkları hizmetlerin sürekli haberlerini yayınlıyoruz. Eleştirdiğimiz uyardığımız haberlerde oluyor. Ama hiç biri bize bugüne kadar kapımıza dayanmadı. Sadece Belediyeler değil bir çok yolsuzluk, Tefecilik, Paralel yapı ile ilgili yüzlerce haber yayınları yaptık.  Maeram Belediyesinin Konya’nın Nabzına gelip Pencereler uygunsuz diyerek tutanak tutması ucuz işlerden başka bir şey değildir.

Gelelim Konya Şoförler Odasına

Son yaptığımız haberler Konya Gündemine bomba gibi düştü.

Başkan Kemal Can’ın yolsuzluk ve zimmet olaylarıyla gündeme gelmesi taksici ve kamyoncu  esnafında rahatsızlık oluşturdu.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Konya Şoförler Odası Başkan’ı Kemal Can ve 11 yöneticisine Zimmete para geçirme ve uygunsuz alınan kararlardan dolayı 3.740.00’ar TL adli para cezası verdi. Ayrıca sanıkların TCK’nın 53/5. Maddesi gereğince 6 ay süre ile kamu kurumu ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarında görev yapmalarını yasakladı.

Kemal Can daha öncede zimmete para geçirme suçundan  1YIL 15 gün ay hapis cezası almıştı.

Kemal Can’dan rahatsız olan Taksici ve Kamyoncu esnafı Sosyal Medya’da Şoför Değişim isimli bir grup oluşturdu ve çalışmalarına başladı.

Kemal Can başkan olduktan sonra Hyundai hizmet aracını peşin sattı. Banka kredisiyle  Pejo araç aldı. Odanın Mercedes çekici aracını Burdur Şoförler odasına  peşin satarak tekrar banka kredisiyle Mercedes çekici aldı.


Kemal Can Cezane aracını Karaman’a sattı ama yerine cezane aracı koymadı.

42 BAY 80 plakalı aracı  67 BİN EURO’ya alıp 80 BİNTL fiyata zararına satıp sonra 165 BİN TL’ye Mercedes makam aracı aldı.

Bu zararlardan Odayı büyük zararlara uğratan Kemal Can buralara harcadığı odanın paralarıyla Plaka alınsaydı 3 ayda bu harcamaların 3 katını fazlasıyla çıkartırdı.

Konya Şoförler Odasının Kasasında para yok  ama harcama çok.

İşçilerin bile parası ödenmezken bu kadar zarar nedir.

Bu Derenin Suyu Nerden Geliyor Kemal Can?

Şimdilik Kalın Sağlıcakla... Allah'a Emanet Olun.

Bay Gölge -Konya'nın Nabzı

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü