00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

Esnaf Odaları Birliği Ne İş Yapar

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile ilgili geçtiğimiz dönemlerde defalarca dile getirdik doğru yapılan hizmetleri her zaman  övgüyle haber sayfalarımıza taşıdık. Yanlış gördüğümüz olaylarıda her zaman sayfalarımızdan ikaz şeklinde eleştirdik.Çoğu zaman bir çok olayı es geçtik Konyamızın zarar görmemesi adına ama bu kadar çevrilen fırıldaklıklar karşısındada   susamadık... Ali Osman Karamercan’ı birileri başkanlığa getirdiğinden bu güne ne yapmış şöyle bir gözden geçirelim.

Konesob başkanı ve Cemo Etliekmek’in sahibi  Ali Osman Karamercan bugüne kadar esnafa hizmet konusunda hiçbir faaliyet yapmamış. 2014 yılının 5.ayında Konesob Başkanlığına  birilerinin sayesinde gelen Ali Osman Karamercan’ın bugüne kadar ziyaretler dışında özel günlerde kutlama mesajları dışında Konya esnafı için hiçbir kayda değer faaliyet hizmet görmedik duymadık.

 Eğer bizim gözümüzden kaçtıysa başkan çıksın açıklasın bilgilendirsin bizde bilelim. Eski birlik başkanı döneminde Meram Belediyesiyle birlikte bir çok ortak proje yapılmış genç girişimciler için pazarlama seminerleri düzenlenmiş 50 genç yurt dışına gönderilmiş mesleki eğitimler almış. Yine eski Birlik başkanı döneminde Konesob’a bağlı 86 mesleki odaya bağlı 60 Bin esnafın kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları aileleri için Konesob ve Özel Medline hastanesiyle anlaşma imzalanmış esnafa % 30 indirimli tedavi imkanı sağlanmış. Yine Eski birlik başkanı döneminde Birlik başkanı Esnafın Devletten kredi alması için Konya milletvekilleriyle birlikte basın açıklamaları yapmış ve Devletin esnafa kredi ve ödeme kolaylığı yapmasını milletvekillerinden talep etmiş. Daha bunun gibi bir çok örnek verebiliriz.

Ali Osman Karamercan hangi konularla gündeme gelmiş birde onları hatırlayalım.

Antalyada içkili dansözlü eğlence proğramıyla, İçki masalarında Cumhurbaşkanına Küfür iddiasıyla, oda başkanlarını toplayarak içki alemleriyle, Mübarek aylarda alanyada seminer adı altında  içki alemleriyle, Ak Partili milletvekili aday adayının Cumhurbaşkanına küfür ettiği iddiasıyla savcılığa verilen suç duyurusuyla, Kendi özel makam şoförünün cezaevine esrar ve uyuşturucu madde sokmak ve ticaretini yapmaktan 15 yıl hapis cezasıyla, bazı oda başkanlarına maaş bağladığı iddiasıyla, Müfettişlerin birliği incelemesiyle, Birlik muhasebe müdürünün bir anda istifa etmesiyle, Eski birlik başkanının peşine adamlar takmasıyla, en son 3 şehit verdiğimiz günlerde Konyaya peş peşe düşen şehit ateşleri yüreklerimizi dağlarken Karamercan ve ekibi Didimde her zamanki gibi içki alemlerine devam etmeleriyle daha sayalımmı say say bitmez. En son yaptığı olaysa tam bir skandal esnaf odaları altındaki konferans salonunu HPP’ye kiralamış HDP esnaf odaları birliğinde konferans düzenliyor. Konyalılardan şuanda kadar bir çok tepki geldi. Ali Osman Karamercan’ın izin verdiği bu olay Konya’da önüne geçilmez olayların yaşanmasına sebep olur. Vatandaşlar Şuanada kadar Esnaf Odaları birliği ve Karamercan’ın sahibi olduğu cemo etliekmek salonlarına tepkilerini vermeye başladı….Ali Osman Karamercan bu yanlıştan bir an önce dönmelidir. Dönmüyorsada Konya Valisi ve şehrin ileri gelenleri duruma el atmalıdır.

Gelelim Cemo Mustafa’ya Abisinin haberleri yaptık ya oda illaki boş durmayacak… Bizim haberlerini yaptığımız Tefecilerden Derviş Usta’ya Selçuk Gencer’e Mehmet Akif Güleç’e gitmiş Konya’nın Nabzına birlikte dava açalım diye…. Cemonun Dergicisi Parayla millete ödül veren ve bir kreş sahibine borcunu ödemeyen Vizyon Volkan Çakır var oda Açık hava reklamları yapan Askerlerimizi kalleşiçe şehit eden Kanlı Terör Örgütü PKK’ya Destek veren HDP’ye Konya’da en büyük desteği veren Salim Özdemir’i aramış Paşazadeyi aramış biz dava açacaz toplu açalım diye buyrun hodri meydan…. Cemo Mustafa Bak abin birlik başkanı olarak HDP’ye konferans salonunu kiralamış Allah Aşkına zaten Cemo İsmi hep akla PKK’yı getirmektedir. Bu olay olmadı Konyalıdan kazan Konyalıya etliekmek sat sonrada HDP’ye salon kirala Vah CEMO Vah  Tefecilerden, HDP’ye destek verenlerden, Paralelcilerden, Haşhaşilerdenmi medet bekliyorsun. Bak  Senin Eski Ortağın  Abdullah Kalkanında haberlerini yayınladık onada gitsene neden gitmiyorsun. Adam ol Adam Önce insanlara olan borcunu öde  torun tombalak sahibisin Ankara’da çevirdiğin fırıldaklıkları kimse bilmiyor sanma… Kardeşinde  Birlikte Eski Başkana karşı milleti örgütlüyor sende Konya’nın Nabzına karşı örgütlüyorsun… Daha öncede kardeşin Eski Birlik Başkanını ve Oda Başkanlarını Konya’nın Nabzına karşı örgütlemişti. Adaletten Tokadı yemişti biz dün gibi hatırlıyoruz sende hatırlıyorsun değilmi?

Şimdilik Kalın Sağlıcakla 

Bay Gölge- Konya'nın Nabzı

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da elektrik kesintisi