00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

KONYADA PARALEL İLİŞKİLER

Merhaba Sevgili Okurlarım. Yeni bir yazımla daha sizlerle birlikteyim.

Sizlere buradan günler öncesinden duyurmuştum. Konya’da Paralel Operasyon olacak diye. Düğmeye basıldı ve 23 eğitim kurumuna kayyum atandı. Mevlana Üniversiteside Selçuk Üniversitesine devredildi. Ama daha asıl büyük operasyon yapılmadı. Önümüzdeki günlerde bu operasyonun hangi kurumlara kimlere uzandığını hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Paralel Yapıyla verdiği mücadeleyi her zaman taktirle karşıladık. Bu mücadelede de her zaman yanında yer aldık. Devlet düşmanlarına karşı Devletimizle omuz omuza mücadele verdik halende vermekteyiz.

Konya Paralel Yapının Merkez üssü olduğu halde Konya Valiliği, Savcılık, Emniyet, Ak Parti İl Başkanlığı, Belediyeler ve Sivil Toplum Örgütleri bugüne kadar Konya’da Paralel Yapı’yı eleştiren bir kişiye rastlamadım. Paralel konusunda neden suskunlar neden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanındayız diyemiyorlar.

Konya’da Paralel Yapıya karşı yapılacak operasyonlar her zaman engellendi. Adamlar tutuklandı sonrasında serbest kaldı. Operasyon haberini alanlar yurt dışına kaçtılar.  Merve Eğitim Kurumları ve Sabah Eğitim Kurumları’na atanan kayyum atamalarını ellerine yüzlerine bulaştırdılar, atanan kayyumlar Ahmet İçyer ve İbrahim Kalaycı ikiside istifa felan etmedi  aynı gün istifa  ettirildiler. Ahmet İçyer Cumhurbaşkanı Erdoğana Sosyal Medya üzerinde hakaretler yağdırıyor. Ahmet İçyer Muhasebeciler Odası Seçimlerinde Seyit Faruk Özselek’i  İsmail Turanla birlikte destek verdiler. Konu seçimlere gelmişken Muhasebeciler Odasının Yeni başkanı Seyit Faruk Özselek  Paralel Yapı Soruşturmalarında ismi geçen Mehmet Erikoğlu’ nun Bacanağı çıktı. Seçimlerde bir çok çevrede destek verdi. İlginç bir konuda daha var aslında onuda sizlerle paylaşmak istiyorum. Beyşehirli Yapıcılarda Kimse Yokmu Derneğine bir çok yardım yaptı. Dönemin Emniyet Müdürü Salih Tuzcu ilede çok sıkı fıkıydılar. Beyşehirlilerin defterlerinide Yeni Muhasebeciler Odası Başkanı Seyit Faruk Özselek tutuyormuş. Ben bu ilişkileri çözemedim belki sizler çözersiniz.

Konya’da Cumhurbaşkanımızı takan yok. Herkez bildiğini okuyor.Esnaf Odaları Başkanı Ali Osman Karamercan içkili eğlence masalarında Cumhurbaşkanımıza Küfür eder hiç bir Ak Partiliden ses çıkmaz, eski Muhasebeciler Odası Başkanı Ahmet İçyer Sosyal Medya üzerinden Erdoğan Düşmanlığı yapar kimse ses çıkarmaz...Açık Hava Reklamcısı Salim Özdemir her gün şehit haberleri gelirken HDP ve Paralel Okulların reklamlarını yayınlar kimse ses çıkarmaz...

Cumhurbaşkanımız, bu konu devletin güvenliği meselesidir. Bu konuda herhangi bir ihmali, yanlışı olan kim olursa olsun, mutlaka hak ettiği cezayı görecektir" demesine rağmen Konya Cumhurbaşkanımızı maalesef uyutuyor.

Ak Parti İl Başkan’ı Musa Arat, Büyükşehir Belediye Başkan’ı Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkan’ı Uğur İbrahim Altay, Karatay Belediye Başkan’ı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkan’ı Fatma Toru , Konya Valisi Muammer Erol, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve Savcılık İl ve İlçe teşkilatları neyi bekliyorlar bu şehirde yaşayan Paralelcileri bilmiyorlarmı, İşadamlarını resmen himmet adı altında haraca bağladılar. Maliye üzerinden bir çok himmet vermeyen işadamlarına ceza yağdırdılar. Büsan Sanayi Bölgesini resmen haraca bağladılar. Cumhurbaşkanımız talimat verdi daha neyi bekliyorsunuz…

Nusret Argun’a yapılan kumpası herkez açık ve net gördü. Paralel Yapı avanta alamadığı Nusret Argun’a Okyanusa bağlı şirketleri devret yoksa 5 yıl içerde yatarsın demedimi, Eski Rektör Süleyman Okudana da kumpas kurmadılarmı. Rektörlüğünün yanmasına bir gün kala  serbest bıraktılar bırakmalarının sebebi bizim adayımızı destekleyeceksin dediler. Aşçılar Sincap Gesaş ve bir çok şirketten himmet adı altında para toplamadılarmı. İşadamı Mehmet Aşçı’yı para aldıktan sonra serbest bırakmadılarmı. Sabah ve Merve Eğitim kurumları aracılığı ile 5 Milyonluk vurgun yapmadılarmı… Para abisi Memduh Oğuz’un bilgisayarlarında Bin’in üzerinde işadamı çıkmadımı…Türmak yıllarca destek vermedimi bu yapıya  Somuncu Grup neden kendi içinde bunlardan birini halen hangi akla hizmet barındırır ve İttifak Holding halen neden reklamlarını verir bu yapıya ve Selçuk Otel neden devrediyor Otelleri yakınlarının üzerine ve Himmet parasıyla tefecilik yapanlar nasıl bir Paralel ilişki anlam veremiyorum.

Konya ve Karaman Büyük Operasyona Hazır Olsun...

Berat Kandiliniz Mübarek olsun. Kalın sağlıcakla

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü