00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

KONYADA PARALEL YAPIYLA MÜCADELE -1

Konya’da Paralel Yapıyla Mücadeleyi kimler yapıyor kimler yapmıyor

Konya’da Paralel Yapıyla hiçbir mücadele verilmiyor. Paralel Yapı konusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan dışında kimse Paralel yapıyla mücadele etmiyor.

Konya’da Ak Parti Teşkilatları, Belediyeler, Emniyet ve sivil toplum kuruluşları Paralel yapıyla neden mücadele etmiyor?

Bugüne kadar Konya’da neden kayda değer bir operasyon yapılmadı. Başbakan Davutoğlu’nun memleketi olduğu içinmi yapılmadı. Belediyelerde üst düzey yetkililer halen görevleri başında…

 Belediyer halen Paralel Yapıya yakın ajans sahibi ve onun cemaatçi ortağına kendi verdikleri destek yetmiyor  gibi Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlıktan da  büyük bütçeler  verdiriyorlar.  Bu adamın ortağınıda Bir inşaat firması kendi binasının ikinci katında barındırıyor. Ve bu adamlara  Büyükşehir başta olmak üzere, İttifak Holding, Kombassan Holding, Beğen İnşaat gibi gibi firmalar büyük destek veriyor.  Bu şahısların Belediyelerden ihale aldıkları mahkeme tarafındanda tescillendi.  

Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Paralel Yapıya çok sert tepki vermesine rağmen halen destek vermeye devam ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Fetullah terör örgütü ile gerektiği gibi mücadele edilmemesi ve şikayetlerin artması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat devreye girdi. Konya,Karaman’ını içine alan Mevlana Kalkınma Ajansı(MEVKA)’da ,parelel örgüt mensuplarına destek verildiği iddiası üzerine, DDK’nın MEVKA başta olmak üzere tüm kalkınma ajanslarını masaya yatırmak için düğmeye bastığı öğrenildi.MEVKA’dan yüklü miktarlarda destek verilen isimler tek,tek inceleme altına alınacak ve şüpheli isimlere neden bu desteğin verildiği sorgulanacak. FETÖ terör örgütü üyesi olanlara verilen destekler ile ilgili olarak, bu desteği sağlayanlar hakkında soruşturma açılacak.

Yine Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Paralel Yapı ile bağlantılı şirketleri tek tek belirleyen DDK, bu yapıya insan kaynağı sağlayan 400 şirketi mercek altına aldı. Paralel okullara yönelik çalışmanın yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan tamamlanacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla devlet içindeki Paralel unsurlarına yönelik incelemelerini derinleştiren ve kamu kurum-kuruluşlarıyla ile yoğun işbirliğine geçen DDK, ilk etapta tüm kamu kurum ve kuruluşlarına yazı yazarak Paralel örgütle mücadele kapsamında neler yaptıklarını sordu. Devlet kademelerine yapılan atamaları mercek altına alan DDK, nüfusu 30 binin üzerindeki tüm belediyelere de yazı yazarak, 2005'ten bu yana PDY ile iltisaklı kişi ve kurumlara yapılan arsa tahsisleri hakkında bilgi istedi. DDK, devletin tamamında paralel yapı ile mücadele konusunda geniş bir hareket alanı oluşturdu. DDK ayrıca, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi'nde de yer verilen tehditlerden biri olan Paralel Devlet Yapılanması'nın finans ve insan kaynağı boyutuna da odaklandı. Titiz bir çalışma sonucunda Paralel Yapı ile bağlantılı şirketler belirlendi.

Konya ve Karaman’da tüyü bitmemiş yetimin hakkına göz dikenler, devletin kasasından işkembelerini doldurmaya devam ediyorlar.

Karaman'da Son dönemlerde devlet ihalelerinin takibe alan  bazı oluşumların daire müdürlerini de baskı altına alarak, ihaleyi yüksek rakamlarla istediklerine verdirdikleri iddia ediliyor.

İktidar partisi ile şu anda hiçbir bağları olmayan bazı kişilerin Ankara ayağında bazı isimlerle ortaklık yaparak, ildeki ihalelerde vurgun yaptığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Bu kişilerin Başkent ayağını kullanarak, ihale yapılacak olan kurumun müdürüne baskı yaptıkları, tehdit ile ,ihalenin istenilen fiyata  işaret ettikleri firmaya verilmemesi durumunda, tayin başta olmak üzere her türlü yola başvuracaklarını açık,açık beyan ettikleri belirtilirken, bu yolla bir ilçede yapılan ve yaklaşık 3 milyon liralık bir ihalenin, iki katına verildiği belirtildi.

Konya’da bugüne kadar Paralel Yapıya tepki gösteren birini görmedim. Terör Örtütü listesine ve kırmızı kitaba giren bir örgütü Ne Ak Parti teşkilatı ne belediyeler ne sivil toplum kuruluşları nede milletvekilleri hiç kimse eleştirmiyor.  Tepkide göstermiyor.

Tam dersine büyük bütçeli işler verilerek ödüllendiriliyor.

Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım yazıda dile getirmiştim. Düğmeye basıldı.

 Çok büyük Paralel yapı operasyonu başlayacak diye…

Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu 400 Şirketi incelemeye aldı. Belediyelere yazılar gönderildi.Başbakan yardımcısı Yalçın  Akdoğan, “Bu örgütle mücadele bir devlet politikasıdır ve tüm devlet kurumları bu hastalıklı örgütle amansız bir mücadele yürüteceklerdir sözlerine rağmen Konya’da bu yapıyla mücadele edilmiyor.

Konya’da hiçbir mücadele verilmesede Ak Parti Kongresinden sonra çok şey değişecek.

Saray gibi binalarda oturan avukatlar işadamları belediyeler kurumlarda maskeli baloyu oynayanlar bu yapıya büyük bütçeler verenler ve tüm bu olanlara göz yumanlara devletimiz gerekeni kesinlikle yapacaktır.

Kalın Sağlıcakla…

Devam Edecek...

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da elektrik kesintisi