00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

KUMARBAZ BELEDİYELER

Kumarbaz belediyeler diye söze başlarsak,herkesin aklına gelecek ilk düşünce başkanlar yada belediye personeli kumarmı oynuyor olacaktır.elbette öyle bir şey yok ama belediyelerimiz verdikleri sözde kahvehane ruhsatlarıyla kumarbazlara oyun açtırıp mano toplatıyor.kumar sayesinde pek çok ocak sönerken,hayatlar darmadağın oluyor..dört duvar arasında,sigara dumanına boğulmuş ortamlarda zabıta kontrolü yok,denetim yok,kumar çok.zabıta abilerimizin canı kimi isterse ona ceza yazıyor.konya emniyet’inin denetimide yok denecek kadar az.bu tip mekanlara ruhsat veren belediyelere gelde kumarbaz belediyeler deme..

Yeni tramvaylarımızı ve yeni tramvay hattımızı söylemeye bile gerek yok.muhteşem Tahir başkan ve ekibi; eşlerimizin,kızlarımızın,bacılarımızın tanımadığı erkeklerle diz dize daracık koltuklarında oturmak zorunda bıraktığı tramvaylarımızın alımından hemen sonra adliye tramvay hattı çalışmaları başladı.ulaşım trafiğimiz bu taraflarda adeta felç oldu..sarraflar yer altı çarşısına yada Mevlana civarına ulaşmak için saçma sapan yollardan gider olduk.dolmuşçular isyanda,vatandaş isyanda.hal böyle iken,vakıflar bankasına yüklü miktarlarda borcu olan büyükşehir belediyemizin,yeni tramvaylar için girdiği borcuda hanesine eklersek,yeni tramvay hattının hizmetten daha ziyade ticari kazanç sağlayan bir yatırım olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

2004 yılından beri ihale işlerini alan,hatta ihaleleri peşkeşe getiren biberci ve çiftsan’dan yeterince kazanç elde edilemeyişindenmidir vatandaşa bu kadar eziyet?

sayın büyükşehir belediyemiz.kerkük caddesi’ndeki çalışmalar biteli 2 yıl oldu ama hala orta refüj çalışmalarında bir adım ilerleme yok.karşıdan karşıya geçmek için zorlanıyoruzda zorlanıyoruz.yahu kardeşim yaşlısı var,engellisi var,hamile bayanı var,çocuk arabasıyla karşıya geçemeyen aile var,var oğlu var.kentin en işlek caddesi olan Kerkük caddesinde yol ortası refüj işlerini bitirememek büyükşehir belediyesinin en büyük ayıplarından birisidir.

Gelelim büyükşehir belediyesinin bir başka ayıbına.malum her ramazan mahalle iftarlarında vatandaşla iç içe yapılan organizasyonlarda,mahalle sohbetlerinde Tahir başkan eline mikrofonu alır almaz anlatmaya başlıyor,sözler veriyor.2012 yılında feritpaşa mahallesinde’ki bir parkta yıkılan kütüphane yerine sağlık ocağı yapılacak diye söz veren sayın Akyürek verdiği sözü unutmuş olmalıki mahallede yaşayan vatandaşlar taaaa traktör pazarı civarında Ankara yolu güzergahındaki sağlık ocağına taşınmaya devam ediyor. yaşlısı var,hastası var,engellisi var,hamilesi var,arabası olan var olmayan var.bir düşünsene başkan.kerkük caddesi nere, Ankara caddesi nere?.tahir başkan;mahalle halkına 2012 yılında verdiğin ‘sağlık ocağı yaptıracağım’ sözünü yerine getir.oyunu aldığın mahalle sakinleri,dedeler,nineler,engelliler mahallelerine yapılacak sağlık ocağı için icraat bekliyorlar.eğer yapamayacaksanız,bol keseden atıp,tutamayacağınız sözü vermeyin efendiler…

Daha bu kadarlada kalmıyor düşüncelerimiz.Ulaşım, yeraltından sağlanmalıdır. Ağır, sanayi kurulmalıdır. Yerel, yönetimler öncülük yapmalıdır. Okulların, açılış, kapanış saatlerinde:  Mesai, başlama ve bitiş saatlerinde; Otobüs, tramvay sayıları arttırılmalıdır. Geçitlerde, sağırlar, dilsizler, görmeyenler için: Işıklı, sesli sinyalizasyon yapılmalıdır. Sakatlar, için otobüslere, tramvaylara; Biniş, iniş rampaları yapılmalıdır. Pazar, yerleri kapalı, tezgâhlı hale getirilmelidir. Gıda, üretim yerlerinde; Gıda, maddeleri satanlardan: Portör, muayene raporu istenmelidir. Satış, yerlerinde, sıkı olarak fiyat denetimleri yapılmalıdır. Denetimler, yetersizdir. Maliye ve Belediyeler; Bu, konuda işbirliği yapmalıdır. Parklar, bahçeler, çöp bidonları devamlı arınık halde olmalıdır. Camiler, mezarlıklar temiz tutulmalıdır.

Konya’lıyız.kanaat ederiz, itaat ederiz.kalender yapımızdan dolayı ses çıkarmayız,muhalefeti sevmeyen sabırlı insanlarızdır.yerel yönetimlerimize oy olarak verdiğimiz destekte bunun bir göstergesidir.üstümüze düşen görev  oy vermekti verdik.şimdide hizmet bekleriz.belediyelerimiz verdiğimiz oyların karşılığını vermeyip bizleri bir kenara koy’uverirse bizlerde altını oyu’veririz

çok sayın yerel yönetimler,vatandaşın oylarıyla siyasette kumar oynamayın.sonra adınız kumarbaz belediyecilere çıkar.

kalın sağlıcakla…

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü