00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

Mekpan Panel FETÖ Kumpasıyla Nasıl Ele Geçirildi

Daha önce Konya’nın Nabzı Gazetesinin gündeme getirdiği  Mekpan Panel’de yaşanan sıkıntıları Sabah Gazetesi tekrar gündeme getirdi.

Sabah Gazetesinde yayınlanan haberde Mekpan Panel’in FETÖ kumpasıyla ele geçirildiğiyle ilgili şok detaylar var.

Türkiye'nin TSE belgeli ilk fabrikalarından birine  MEKPAN PANEL’e sahip olan Erginer kardeşler, 2008'deki krizde Bank Asya'dan 2.5 milyon lira kredi çekince FETÖ'nün ağına düştü. İş adamı Mehmet Katırcı ve oğlu Celalettin Hakan Katırcı, FETÖ kumpasıyla kardeşlerin fabrikasına el koydu.

BU İŞ PENSİLVANYA’DA ÇÖZÜLÜR

Mustafa ve Osman Nuri kardeşler, Konya'da 11 yıl önce Mepan Metal Panel Yapı Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi'ni kurdu. Türkiye'nin TSE belgeli ilk fabrikalarından biri olan Mepan Panel kısa sürede büyüdü. Bu ivme, 2008- 2009'daki ekonomik krize kadar sürdü. Şirket ekonomik sıkıntıya düşünce, iki kardeş fabrikayı ipotek ederek Bank Asya'dan 2.5 milyon lira kredi çekti. Ancak bir süre sonra banka, kriz nedeniyle krediyi geri çağırdı. Erginer kardeşlere ise, "Bunu Pensilvanya'da çözersiniz" denildi. Bunun üzerine 2 kardeş, FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'ya gitti ancak Gülen'le görüşemedi. Türkiye'ye döndüklerinde ise Bank Asya'nın icra takibi başlattığını öğrendiler.

HARUN APAN VE BAHADIR DİLEK ‘İN YÖNLENDİRMESİYLE ERGİNER KARDEŞLER, MEHMET KATIRCI ve CELALETTİN HAKAN KATIRCIYLA MASAYA OTURDU

Erginer kardeşler, bankanın avukatları Bahadır Dilek ve Harun Apan'ın yönlendirmesiyle Mahmet-Hakan Katırcı'yla masaya oturdu. Katırcılar, kriz döneminde kendilerinden 330 bin lira borç alan Erginer kardeşlere, "330 bin lirayı 1 milyon olarak kabul edeceksiniz. Fabrikayı yüzde 50 ortaklıkla yöneteceğiz" dedi. İki kardeş teklifi kabul etti. Ancak sonraki süreçte, iddialara göre FETÖ kumpasıyla fabrika, baba-oğul Katırcı'ya geçti.

MEKPAN PANEL DAVASI SÜRECİNDE 2 HAKİM ve 3 SAVCI DEĞİŞTİ

Erginer kardeşler, hisse devrini vermeyen baba Mehmet Katırcı ve oğluyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Katırcılar'a Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tefecilik, tehdit ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dava açıldı. Dava sürecinde iki hâkim, üç savcı değişti. Yedinci celsede Mehmet Katırcı’ya 3 yıl 9  ay hapis cezası verildi.

Şu an serbest olan baba oğul Katırcı'nın karıştığı kumpasta stratejik önemi olan ve baba ile oğlun avukatlıklarını üstlenen Bahadır Dilek ve Harun Apan, son olarak FETÖ/PDY davasından tutuklanmışlardı.. Bahadır Dilek arefe  günü serbest bırakıldı.

Avukatlar Apan ve Dilek'in, Konya'da 'Beyaz Saray' adıyla tanınan hukuk bürosunda himmet toplantıları yapıldığı tespit edildi. Kumpasla fabrikaları ellerinden giden Erginer kardeşlerin hukuk mücadelesi ise sürüyor.

 

MEKPAN PANEL’DE ORTAKLIK DAVASI DURUŞMASI YAPILDI

SABAH GAZETE’sinin “FETÖ KUMPASIYLA FABRİKAYA EL KOYDU-LAR” haberinde yer alan ilk sahipleri Mustafa ve Osman Nuri ERGİNER’e ait, eski ismi MEPAN PANEL , yeni ismi MEKPAN PANEL olan Konya 3. Organize Sanayi Bölgesinde 44.000 m2 açık 8.000 m2 kapalı alanda üretim yapan MEKPAN PANEL fabrikasının de-vam eden ortaklık davası duruşması dün 7 Aralık 2017 günü yapılmış, hakim taraflara delilleri sunmaları için süre verilmesine, bir sonraki duruşmanın 20 ŞUBAT 2018’de yapılmasına karar verildi

 MEKPAN PANEL?DE  ORTAKLIK DAVASI DURUŞMASI YAPILDI

Daha önce 10.02.2017 tarihinde MEKPAN PANEL fabrikası, bina, arsa, makine ve tüm araçlarına konan TEDBİR KARARI devam etmektedir.

Duruşma sonrası görüşüne başvurduğumuz davacı Mustafa ERGİNER ve Osman Nuri ERGİNER kardeşlerin avukatı Av. Serdar KIRTILOĞLU muhabirimize şunları söyledi;

             - Müvekkillerim Mustafa ve Osman Nuri ERGİNER’in 2013 yılından beri devam eden fabrikayı geri alma mücadelelerinin sonucunda, haklarına en kısa sürede kavuşacaklarına olan inancım tamdır. Kumpasla ele geçirilen MEKPAN PANEL fabrikasının gerçek sahipleri Mustafa ve Osman Nuri ERGİNER’e  teslim edileceği günler, hukukun kendilerine sağlayacağı adalet sayesinde yakındır dedi.

Bilindiği üzere; Mustafa – Osman Nuri ERGİNER kardeşlerin kurduğu ilk ismi MEPAN PANEL olan Sandviç Panel fabrikası ;
Mehmet KATIRCI ve Celalettin Hakan KATIRCI’nın ortak olmasıyla MEKPAN PANEL ismini almıştı. MEKPAN PANEL fabrikanın açılışında Hoca Ahmet KARADAYI  fabrika ortakları Mustafa ERGİNER, Osman Nuri ERGİNER, Mehmet KATIRCI, Cela-lettin Hakan KATIRCI ve fabrika çalışanları ile birlikte ortaklık duası yapmıştı.

Daha önce bu konu ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Ahmet KARADAYI şu şekilde konuşmuştu;
-Mustafa ve Osman Nuri ERGİNER’in MEKPAN PANEL’in ortakları olduğunun şahidiyim. Mahkemeye sunulan ses kaydında ki konuşmaların hepsinin canlı şahidiyim, hepsi doğrudur. Adaletin yerini bulacağına inanıyorum, dedi.


Mustafa ERGİNER ve Osman Nuri ERGİNER ile Mehmet KATIRCI ve Celalettin Hakan KATIRCI’nın ortak olduğu, MEKPAN PANEL ORTAKLIK DUASI haberini daha önce haber yapmıştık. MEKPAN PANEL’de bilindiği üzere Mehmet KATIRCI ve Celalettin Hakan KATIRCI Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK, TEHDİT VE TEFECİLİK suçlarından yargılanmış  ve MEHMET KATIRCI 3 Yıl 9 Ay hapis cezası almıştı.

 

İŞTE SABAH GAZETESİNDE ÇIKAN O HABER 

 

 ORTAKLIK DUASI GÖRÜNTÜLERİ

 

 

 

KONYA 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNİN TEDBİR KARARI

ANKARA BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİNİN TEDBİRİ ONAMA KARARI

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Kazada hayatını kaybeden uzman çavuş Konya'da defnedildi