00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

Mekpan Panel FETÖ Kumpasıyla Nasıl Ele Geçirildi

Daha önce Konya’nın Nabzı Gazetesinin gündeme getirdiği  Mekpan Panel’de yaşanan sıkıntıları Sabah Gazetesi tekrar gündeme getirdi.

Sabah Gazetesinde yayınlanan haberde Mekpan Panel’in FETÖ kumpasıyla ele geçirildiğiyle ilgili şok detaylar var.

Türkiye'nin TSE belgeli ilk fabrikalarından birine  MEKPAN PANEL’e sahip olan Erginer kardeşler, 2008'deki krizde Bank Asya'dan 2.5 milyon lira kredi çekince FETÖ'nün ağına düştü. İş adamı Mehmet Katırcı ve oğlu Celalettin Hakan Katırcı, FETÖ kumpasıyla kardeşlerin fabrikasına el koydu.

BU İŞ PENSİLVANYA’DA ÇÖZÜLÜR

Mustafa ve Osman Nuri kardeşler, Konya'da 11 yıl önce Mepan Metal Panel Yapı Sistemleri Sanayi Ticaret Limited Şirketi'ni kurdu. Türkiye'nin TSE belgeli ilk fabrikalarından biri olan Mepan Panel kısa sürede büyüdü. Bu ivme, 2008- 2009'daki ekonomik krize kadar sürdü. Şirket ekonomik sıkıntıya düşünce, iki kardeş fabrikayı ipotek ederek Bank Asya'dan 2.5 milyon lira kredi çekti. Ancak bir süre sonra banka, kriz nedeniyle krediyi geri çağırdı. Erginer kardeşlere ise, "Bunu Pensilvanya'da çözersiniz" denildi. Bunun üzerine 2 kardeş, FETÖ/PDY lideri Fetullah Gülen'in Pensilvanya'ya gitti ancak Gülen'le görüşemedi. Türkiye'ye döndüklerinde ise Bank Asya'nın icra takibi başlattığını öğrendiler.

HARUN APAN VE BAHADIR DİLEK ‘İN YÖNLENDİRMESİYLE ERGİNER KARDEŞLER, MEHMET KATIRCI ve CELALETTİN HAKAN KATIRCIYLA MASAYA OTURDU

Erginer kardeşler, bankanın avukatları Bahadır Dilek ve Harun Apan'ın yönlendirmesiyle Mahmet-Hakan Katırcı'yla masaya oturdu. Katırcılar, kriz döneminde kendilerinden 330 bin lira borç alan Erginer kardeşlere, "330 bin lirayı 1 milyon olarak kabul edeceksiniz. Fabrikayı yüzde 50 ortaklıkla yöneteceğiz" dedi. İki kardeş teklifi kabul etti. Ancak sonraki süreçte, iddialara göre FETÖ kumpasıyla fabrika, baba-oğul Katırcı'ya geçti.

MEKPAN PANEL DAVASI SÜRECİNDE 2 HAKİM ve 3 SAVCI DEĞİŞTİ

Erginer kardeşler, hisse devrini vermeyen baba Mehmet Katırcı ve oğluyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu. Katırcılar'a Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde tefecilik, tehdit ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından dava açıldı. Dava sürecinde iki hâkim, üç savcı değişti. Yedinci celsede Mehmet Katırcı’ya 3 yıl 9  ay hapis cezası verildi.

Şu an serbest olan baba oğul Katırcı'nın karıştığı kumpasta stratejik önemi olan ve baba ile oğlun avukatlıklarını üstlenen Bahadır Dilek ve Harun Apan, son olarak FETÖ/PDY davasından tutuklanmışlardı.. Bahadır Dilek arefe  günü serbest bırakıldı.

Avukatlar Apan ve Dilek'in, Konya'da 'Beyaz Saray' adıyla tanınan hukuk bürosunda himmet toplantıları yapıldığı tespit edildi. Kumpasla fabrikaları ellerinden giden Erginer kardeşlerin hukuk mücadelesi ise sürüyor.

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
MHP Meram İlçe Teşkilatında 59 Üyeye İhraç Talebi