00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

Sayın Cumhurbaşkanım Konya Size İhanet Ediyor-2

Merhaba Sevgili Okurlarım Sayın Cumhurbaşkanım Konya Size İhanet Ediyor  Başlıklı yazımın ikinci bölümüyle sizlerleyim.

İlk yazımıza bir çok çevreden tepkiler geldi. Tepkilerin nedeni çok ağır ve sert bir eleştiri olması sebebiyle Davutoğlunu sözde sevenler Davutoğlu üzerinden siyaset yapanlar enerji ihaleleri alanlar varya hani o çevrelerden geldi tepkiler.

Biz öncelikle Hemşerimiz Konyamızın evladı olan Ahmet Davutoğlu’nun ne kadar düzgün eşi benzeri bulunmayan biri olduğunu en iyi bilenlerdeniz. Biz yazımızda Davutoğlu’nun çevresindeki ve yakınındaki insanları eleştirdik. Bu eleştirilerin yine arkasındayız. Yine altını çizerek söylüyorum Sayın Cumhurbaşkanımıza Konya İhanet Ediyor.

Konya Adliyesi, Emniyet Müdürlüğü, Valilik, Ak Parti Teşkilatları Sivil Toplum Kuruluşları kendi işlerini en iyi şekilde yapabilirler ona sözümüz yok ama Paralel Yapı Konusunda hiçbir kurumun bugüne kadar en ufak bir mücadelesini eleştirisini maalesef duyamadık. Devletin Kırmızı bültenle aradığı Fethullahçı Terör örgütü davasında aranan firari sanığı Salih tuzcu yayınladığımız haberlerin hepsine erişim engeli aldırırken bazı çevrelerin sesini duymak isterdik. Bizim için değil Ülkemiz Milletimiz Devletimiz için ama Ne adliye, Ne Emniyet, Ne Ak Parti, Ne Stk hiç birinin sesini duyamadık. Duyamadıkçada kafamızda sayısız soru işaretleri oluşuyor.

Geçtiğimiz günlerde 2. Ağır ceza mahkemesinde Paralel Yapı davası vardı. Çok ilginç bir olay yaşandı. Devletin Terör örgütü diye ilan ettiği ve aylardır aradığı başına ödül koyduğu  Ercan Dolaboğlu mahkeme günü gelip serbest kalıyor. Sebebi sağlık gerekçesiymiş. Madem böyle bir sağlık gerekçesi vardı Selçuk Otel’i neden kayyum korkusu sardı ve birilerinin üzerine kaydırdılar tüm mal varlıklarını, madem sağlık gerekçesi vardı  gri listede başına ödül konan Ercan Davutoğlunun avukatları neden ozaman açıklama yapmadılar sağlık gerekçesiyle yurt dışında diye,  Devlet adamı her yerde ararken neredeydi o avukatlar, şimdi çıkmışlar sağlık gerekçesinden dolayı yurt dışındaydı… Bu olayı ben yemedim kimseyede yediremezsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Şamil Tayyar bir açıklama yaptı aynen onun açıklamalarına katılıyorum. Maalesef Cumhurbaşkanımızdan başka Paralel Yapıyla uğraşan İkinci bir adam yok.

Özellikle Ak Parti Konya Paralel Yapı konusunda bugüne kadar hiçbir varlık göstermemiştir. Davutoğlu’na güvenerek Başbakan şehri havasına kapıldılar. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu yapıyla uğraşmayanlar sessiz kalanlar Devlet içindede Ak Parti içindede olsa cezasını çekecektir sözlerine rağmen kimsenin Cumhurbaşkanımızı dinlediği yok.

Atilla Kart Memhuh Oğuz’la ilgili Mahkemeye şöyle açıklamada bulunmuş “Müvekkilimiz haksız ve insafsız bir kurgu sonucunda 6 aya yakın bir süre tutuklu kalmıştır. Aile olarak yaşadıkları ağır travmayı halen atlatamamış durumdadırlar. Uzman doktorlar tarafından terapi ve psikolojik destek almaktadır. Sosyal statüsü, mesleki ilişkileri ve özel hukuku sebebiyle tedavisine ilişkin dökümanları sayın mahkemeye sunmuyoruz. Doktorları, Konya’dan ve duruşma ortamından olabildiğince uzak kalmasını tavsiye etmektediler.”

Atilla Kart böyle bir açıklama sunmuş Altı ay tutuklu kalan adamın psikoloji karşısında Fethullahçı Terör Örgütü’ün kurduğu kumpasla 5 yıl Adana Kapalı Cezaevi’nde yatan müşteki Nusret Argun’un psikolojini ne yapacağız? O kadar da değil, dışarıya çıkmanın hayalini dahi kuramadığı psikolojiyi de koy üzerine!  Anlayacağınız Oyun içinde film çeviriyorlar ve bu filmide herkez sadece izliyor.  

Konya’da bir çok çevreyi Kayyum korkusu sarmış durumda herkez mal varlıklarını bir şekilde kaydırıyor. Son aylarda yaşanan Selçuk Otel, Paşazade, Galataport, Asya Lahmacun gibi firmalar sahipleri üzerinden yakınlarının üzerine kaydırılan şirketler daha bunlar gibi bir çok şirket var.

Geçtiğimiz aylarda bir ülkenin büyükelçisini Meram’da bir işadamı ağırladı. Bu işadamı İhale operasyonunda gözaltına alınmış ve Paralel Yapıya yüklü miktarda himmet yardımı yaparak tahliye edilmişti.

Büyükelçi Bu işadamımıza Pensilvanya’dan bir mesajmı getirdi. Bu şehrin valisi belediye başkanı ticaret odası ve bir çok kurum ve kuruluşu varken neden onları ziyaret etmeyipte  bu işadamını ziyaret etti. İşadamımız O kadar mal varlığını Cemaat sayesindemi yaptı. Yazı dizimizin devamında bu konuyla ilgili ayrıntılı haberimiz gelecek…

Yazımızın başında belirtmiştik bir çok çevre rahatsız oldu diye en çok rahatsız olanlardan biride Birlik Enerji Mustafa Küçükkoç , Küçükkoç’un rahatsız olmasının nedeni Davutoğlu’nun yakınları üzerinden  ihale, teşvik, kredi olaylarını haber yapmamızdı. Davutoğlu’nun gidişine en çok üzülenlerden biride Mustafa Küçükkoç oldu. Artık  ihale, teşvik kredi olayları bitti. Hiçbir  şeyin eskisi gibi olmayacağını ve alınan Enerji  ihalelerini devletin araştıracağı korkusu sarmış durumda…

Devlet bu işin sonuna kadar gitmelidir. Ortada haksız ve Devlet büyüklerinin yakınları üzerinden alınmış ihaleler varsa ortaya çıkmalıdır. Herkez hak ettiğini hakkıyla almalıdır.

 04-04-2015 Tarihinde  Mustafa Küçükkoç bir açıklama yapmıştı. Açıklamada Mehmet katırcı İmam hatip okulu yıkılsın yerine daha büyük bir okul yaptıracağım demişti. Bu konuyla ilgili valiliğe gideceğini gerekli işlemleri yapacağını söylemişti. Mustafa Küçükkoç’un  bu açıklamasının üzerinden 15 ay geçti ama bu konuyla ilgili valiliğe hiçbir müracaatta bulunulmadı. Gerçekten okul yaptırmak isteyen bir hayırsever illa bir okulun yıkılıp yerine daha büyüğünü yaptırmasına gerek yok. Sen yeter ki iste samimi ol devlet sana her türlü imkanı sağlar. Mustafa Küçkkoç bu açıklamasında samimi ise verdiği sözü tutar okul yaptırır.

Son olarak Paralel Avukatlara gelelim Konya’da bir işadamıma Avukatlar tarafından kumpas kuruluyor. İşadamı tüm mal varlıklarını kaybediyor. İşadamın kendi avukatları tarafından başka avukatlarla birlikte güzel bir oyun hazırlanıyıor. İşadamının kaybı 25 Milyon TL… Bu avukatlardan biri  şimdi Konya Barosuna aday oldu. İşadamı hakkını aramak için yargı sürecini başlattı. Avukatlardan biri ise işadamını resmen tehtid ederek Biz Cemaatçiyiz bizimle uğraşma sen kaybedersin sözleri üzerine işadamı haklı davasında geri adım atmadı. Bu konunun detaylarınıda yazı dizimizin devamında sizlerle paylaşacağız. 

Sayın Cumhurbaşkanım Tüm bu olaylar Maalesef  Konya’da yaşanıyor...

Konya Size İhanet Ediyor...

BAY GÖLGE -KONYA'NIN NABZI

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü