00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

TALİP OLMAK...

Her seçim döneminde olduğu gibi, siyaset arenasında kazanlar kaynamaya, taşlar ufaktan ufaktan yerinden oynamaya başladı.konyadan seçilecek 14 milletvekilliği için uzun uzun kuyruklar oluştu.siyasete ucundan kıyısından bulaşandan tutunda yıllardır siyaset havuzunda boğulanlara kadar herkesin gönlünde yatan aslanın adı:milletvekilliği.

Aday adayı olup milletvekilliğine talip olanların; kimisi reklam,kimisi  ticari getiri,kimisi siyasi popülarite peşinde.aday adaylığı sürecinde harcayacakları ufak meblağlarla gündemde olacaklar.gazetelerde basın bültenleri,televizyonlarda röportajları,radyolarda yorumları olacak…aday  olamasalar bile kısa dönemin kazancını keyifle yaşayacaklar.biliyorsunuz günümüzün en büyük kazancı popülizm’dir.

bu kadar aday adayı varken hangi birinin projeleri vardır,meclise girdiğinde Türkiye için,Konya için neleri sunabileceklerdir?ufukları genişmidir?vizyon sahibimidirler?inanın çok merak ediyorum…

kimileri mkyk sıralaması ile,kimileri önseçimle kendi partilerinden milletvekili adayı olacak ‘’aday adayları’’ arasında dikkatimizi çeken isimler var;

mhp,saflarında parlayan isim: Mehmet emin altunel. Vatandaşla iç içe yaşayan,milletin sorunlarını bilen,basınla barışık yaşayan,davasına aşık olan Altunel,partisi tarafından ilk sıralarda şans verilirse konya’nın pek çok sorununa meclis çatısı altında çözüm arayacağa benziyor.

Chp kulvarında yarışacak olan isimlerin arasında en dikkat çekici olanı ise turgay bilge.babası rahmetli turan bilge’den aldığı siyasi birikimle ve düzgün kişiliğiyle ön plana çıkan Bilge,Atilla kart ve eski il yönetimleri yüzünden yıpranan chp için ‘’tünelin sonundaki  aydınlık’’olur .

Gelelim iktidar partisine.ak parti için o kadar çok fazla isim gündemdeki bu isimler arasında bizim ilgimizi çeken kişi Abdullah ağralı.iki dönemdir Cihanbeyli-kulu yöresini temsilen mecliste bulunan ayşe türkmenoğlu’nun yerine sanki mkyk şimdiden Abdullah ağralı’yı yazmış gibi görünüyor.derin tecrübelerim bunu gösterirken önümüzdeki günler ne gösterir orasını kestiremiyorum.

Birde sosyal medyadan aday adayı olanlar var.sosyal medyayı aktif kullanmak ,birkaç siyasi pazarlama kitabı okumak,dernek ve vakıf toplantılarında kendi kendine gelin güveyi olmakla memleket yönetilmez sakallı kardeşim.senin siyasetçiliğin kahve evlerinde dedikodu yapıp latte içmekten öteye gitmez.’’darı ambarında’’ sana yer yok benden söylemesi.

14 vekil makamlığına aday olanlardan bizim dikkatimizi çeken aday adaylarını kısaca dile getirdik.                Meclise gidecek kişilerden beklediğim şudur:

ÖZ varlıklarıyla,KAYA gibi projeleriyle,bu hizmete TALİP olsunlar.

Bir zamanların fenomen dizisi deli yürek’te ne diyordu şair:  ‘’Talip olmak hoştur amma, dengin bulmak başkadır başka’’


dilimizden bu gece bunlar döküldü kalın sağlıcakla…

 

Bay Gölge / Konya'nın Nabzı

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü