00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

Tefeciler Cenneti Konya

Merhaba Sevgili Konya'nın Nabzı Okurları...

Bugünkü yazımızda   Konya Oto Galericiler Sitesinde araç alım satımlarının dışında  adeta tefecilerin yuvası haline geldiğini kaleme alacağız.

Daha önce İstanbul Caddesindeki Kart tefecilerini kaleme almıştık. Hatta bu işin baronu diyebileceğimiz bazı kişileri yazdık, tefecilik olayları ile ilgili devam eden mahkemeleri olduğu için mahkeme sonuçlarını o  muhteremler gibi bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve bu kararları siz değerli okuyucularımızla paylaşacağız.

Geçmişte bir çok tefeciyi sizlerle paylaştık hatta bazıları rekor diyebileceğimiz tazminat davası açtılar. Bazıları yayınlarımıza yayın yasağı getirdi, bizde yasaklanan haberler ulusal medya’da patladı…

Kimileri bazı gazetecilerin eteklerine yapıştı tarafımıza gönderdi, bazıları yargı önünde delil yetersizliğinden aklandı, hatta bu işi yapan 30 yıllık müdürlerinin  işine son verenler oldu. Ve O müdür ne gariptirki bir kuyumcu dükkanı sahibi oluverdi birdenbire 30 yıldır Allah yürü dememiş ve bir anda bu muhterem zat yürüyüvermiş.

Bu konulara derinlemesine ineceğiz zaman içinde şimdi gelelim Konya Oto Galericiler sitesine… Oto Galericiler Sitesinde Galericilik adı altında resmen tefecilik yapılıyor. Ordaki esnafların tamamı için dememiz yanlış olur ama büyük bir çoğunluğu maalesef çek senet kırma işlemleri yapıyor.

Hatta bazıları o kadar kendini uyanık zannediyor ki kendi yapmıyormuş gibi yan komşudan yaptırıyormuş gibi hikaye okuyor. Ama bilmiyorki kendisine çek senet kırdıran vatandaşın kendisini gizli kameraya çektiğini… kılıfı çok güzel bulmuşlar galeri içinde duran arabayı akka tokka yapıp vatandaşa önce yüksek  fiyata satıyorlar sonrada değerinden kat kat aşağıya alıyorlar. Ve bunada ticaret diyorlar. Zaten vatandaş mağdur sıkıntılı olduğunu biliyorlar sözde iş çözüyorlar.

Burda Konya Vergi Dairesi Müdürlüğüne çok iş düşüyor. Bu muhteremleri boş bırakmayın. Bunların hesap trafiklerini kontrol edin. Hatta bazılarıda gizli medya sahibi içki masalarında benim 3 tane medyam var diye övünür hava civa yapar. Çok merak edenler vardır bu muhteremler kim diye ama zamanı geldiğinde siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Gelelim Konya Galericiler Sitesi Başkan’ına Sayın başkan bilmiyor olamazsınız çünkü normal vatandaş bile orda bir çok galericinin bu işi yaptığını çok iyi biliyor. Bu işe bir çözüm bulun sayın başkan eğer gerçekten bilmiyorsanız biz size yardımcı olacağız buradan söz veriyoruz. Konya Oto Galericiler Sitesinde araç alınsın araç satılsın. Sıkıntılı vatandaşımızın kanını emmesin bu Tefeci denen vampirler. Ayrıca Maliyeyede buradan Teşekkür etmek istiyorum. Geçtiğimiz günlerde bir galericiye Tefecilik yaptığını  tespit etmiş ve 2 Milyon ( 2 Tirilyon ) ceza kesmişler güzel bir iş yapmışlar. Sadece Galericilermi, Kuyumcuların bir çoğundada durum aynı, Demirci, şekerci, gıdacı bir çok kişi bu işleri yapıyorlar.

Bu arada Konya'nın Enbüyük Tefecisine yeniden ceza davası açıldı. Bu defa yanlız değil oğluda işin içinde detaylarıyla birlikte paylaşacağız.

Şimdilik kalın sağlıcakla...

Bay Gölge- Konya'nın Nabzı

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü