00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

TEFECİLER VE FAHİŞELER

Dünyanın en eski iki mesleği;tefecilik ve fahişeliktir.birinde para satarsın,diğerinde bedenini…hiç kimse kabullenmesede yeryüzünün en eski icraatlarındandır tefecilik ve fahişelik.bu pis işlerle iştigal olan zat-ı muhteremlere sen ‘pe…misin’ diye sormaya kalkarsan baştan aşağıya tepelerler seni.sen ne demek istedin ulan diye naralar atılır,efeliklerden hikaye örnekleri sergilenir mevzu bir yerlerde tatlıya bağlanır ve geçilir. Aslında tamda öyledir.para satan bir adamla,bedenini pazarlayan bir kadın yada o kadını pazarlayan adam arasında hiçbir fark yoktur.

 İstanbul caddesindeki elektronik tefecileri yazmaktan bize  bıkkınlık geldi ama adamlar ‘’full ekran hd’’ yayınlarla faaliyetlerine devam ediyorlar.emniyet dokunmuyor,maliye ceza yazmıyor ama para sayma makinlarında kazanılan paralar sayılarak ‘’hayat devam ediyor’’.

farzetki bir operasyon oldu ve bu elektronik tefeciler toparlandı.sonuç ne olacak merakla bekliyoruz.gerçi sonuç şimdiden belli, sarraf mehmet’in aklandığı bir ülkede kredi kartı tefecilerine kimse dur diyemiyor.bu işlerin önünü açmışlar hayat devam ediyor...kimbilir  günün birinde bir bakmışınız bu işleri yapan kim var kim yok hepsi paralel’e bağlanmış eciği cücüğü toparlanmış olacak.

Yılların yükünü taşıyan istanbul caddesinin,tefecilerin eline düştüğü bu duruma bakınca insan üzülüyor.sadece tefecilermi birde fahişeler var meşhur caddede.ev işletiyorlar,sosyal medyayı kullanıp oteller civarındaki ara sokaklarda fuhuş yapıyorlar.yerlerde atılı kartvizitlerden,internetten bu civarda fuhuş bilgilerine ulaşmak hiçte zor değil..Belirli bir cenah, yerlerde atılı kartvizitleri ve fuhuş olaylarını dile getirip protesto ederken,gerçek mahalle mağdurlarından ses çıkmıyor.korkuyorlar,ürküyorlar.aile bireylerinden herhangi birine leke yada zarar gelmesin istiyorlar.haklılarda… konyanın göbeğindeistanbul caddesi oteller civarında 7/24 fuhuş var.genelev’in olmadığı büyükşehirde fuhuş ara sokaklara taşınmışsa yerel yönetimlerin sorumluluk alması gerekir.

Dünyanın en eski iki mesleği olan fahişelik ve tefecilik bugünün halen geçer akçesi…

Sadece vizyonlar değişti günümüze uyarlandı…Elektronik tefeciler,sosyal fahişeler olarak adlandırılmaya başlandı.

birde eski dönem, kara düzen tefecilik yapanlar var.bunların büyük bir çoğunluğuda galericiler.

adamın otomobil galerisi var ama galeride satacak otomobili yok.adamın toptancılar çarşısında şekerci dükkanı var ama satacak şekeri yok,adamın inşaat üzerine dükkanı var satacak demiri çeliği yok.gelelim bu amcalar ne iş yapar?çok basit bu amcalar tefecilik yapar.ticaret hayatında tıkanmaya başladığınız dönemlerde bu amcalarla,ağabeylerle ,tanışmamış olmanız mümkün değil.sıkıntının olduğu her yerde çarpık düzenin bu çarkı devreye girer.

İlk önce elinizdeki müşteri çek’leri ile başladığınız tanışıklık, sonraki dönemlerde müşteri senetlerine dönmeye başlar.samimiyet artmaya başladıkça,akşam yemekleri,hafta sonu gezileri ile devam eder gider.sonra bir bakmışınızki galerici,şekerci,tuzcu,demirci,inşaatçı amcalar kankanız olmuş.belliki işler yolundadır.sonra iyice daralmaya başlarsınız kendi senetleriniz üzerinden para kullanırsınız.bir an gelir onuda ödeyemeyince çarpık sistemin bir parçası olarak tarihin derin sayfalarına gömülür gidersiniz.adamlar zorlamı para veriyorlar kardeşim diyecek ve savunma mekanizması oluşturacaksınız.elbette kimse kimseye zorla para satmıyor ama tefecilik sistemi sizi bu kanalları kullanmanıza mecbur bırakıyor.tefecilerin hiçmi kayıpları olmuyor?elbette onlarında batakları ve yitik paraları oluyor. Bu durum bir şekilde kardan zarar oluyor.asıl kaybeden ise Türkiye ekonomisi.kayıp kaçak ve yolsuzluk üzerine söylemleri bir kenara bırakıp gerçekten tefecilik üzerine yoğunlaşmak T.C devletinin görevlerinden biri olmalıdır.oto galericiler başta olmak üzere ismi geçen yerlerde yapılacak operasyonlarla bu gerçek ortaya çıkmalıdır. Fahişelik ve tefecilik başlığını görünce gözlerini fal taşı gibi açıp,yazımızı sonuna kadar okumaya çalışan insanların olduğunu çok iyi biliyoruz.

tefecilik haramdır.haram üzerine kurulu hayatların sonuda sıkıntılıdır.senet ve çek tefeciliği ile miletin hayatını karartmaktan vazgeçin.milletin malına mülküne çökme işlerini bir kenara bırakın herkesin malını mülkünü iade edin.haramla haşr olanın sonu hüsrandır.kimisi hastalık sahibi olur,kimi feci kazalarda ölüm bulur,kimide kızı oğlu ve hanımı ile sınav bulur. tefecilik ve fahişelik zinhar haramdır.

Yazımızda Nerden nereye geldiğimizi düşünenlere,yazımızın başlığını hatırlatmakta fayda var… ‘’tefeciler ve fahişeler’’ dünyanın en eski  iki mesleğinin sonu umarım günümüz dünyasında  SON BULUR. bizde materyal ve belge çok bir bakmışsın bu ufacık köşe yazımız YAZI DİZİSİ OLUR.

Bay Gölge- Konya'nın Nabzı

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
"Hikmet Peker iki kitabını bir arada çıkardı."