00:00:00
-A +A
   Bay Gölge
Bay Gölge

TORKU KONYASPOR NEDEN DÜŞÜRÜLDÜ

Merhaba Sevgili  Konya’nın Nabzı okurları yeni bir yazımla daha sizlerle birlikteyim.

Gözbebeğimiz Torku Konyaspor Basketbol takımımız düştü. Takım düştümü yoksa yöneticiler tarafından bilerekmi düşürüldü. Haftalar öncesinden Torku Basketbol takımındaki sıkıntıları hep dile getirmiştik,  bu yöneticiler kendi menfaatleri için takımı  kullanıyorlar diye, belediyeden ihale alabilmek için maçları Selçuklu Belediyesinin spor salonunda oynatıyor diye yazmıştık.

Geldiğimiz noktada  bu sözlerimizin doğruluk payı ortaya çıktı ve takım resmen düşürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Torku Basket takımının yöneticilerinden biriyle görüşme yaptık yazdığımız yazılarla ilgili sohbet ettik. Yönetici bize yapılan haberlerin hepsinin doğru olduğunu bizzat söyledi. Torku Konyaspor Basket takımımız resmen düşürüldü.  Başkan Hakan Faydasıçok’un takıma soyadının tam tersi hiç faydası olmadı. Teknik direktör ve oyuncuların paraları ödenmedi . Şimdi yöneticiler timsah gözyaşı döküyor takıma sahip çıkılmadı diye…  Bu takıma herkez sahip çıktı. Türkiye’nin gururu Torku Sponsor oldu. Selçuklu Belediyesi ve Mehmet Baykan  parasal olarak son haftalarda ciddi destek verdiler. Konyaspor futbol takımımızın oyuncuları bile pirimlerini Torku Basket takımına verdiler.  Takıma gereken destek  verildi. Verilen destekler paraları ödenmeyen oyuncuların paraları ödensin diye, başkan ve yöneticiler İçkili eğlence mekanlarından yesin eğlensin diye verilmedi.

Eski başkan Yunus Derebağ döneminde  1. Liğe yükselerek büyük başarılara imza atan  Torku Konyaspor Basket takımına  Yunus Derebağ’ın  kendi cebinden harcamalar yaparak büyük fedakarlıklar yaptığını herkez bilir.

Yönetim kimse yardım etmedi diye ağlıyor. Yöneticileri tanıyalım. Hakan Faydasıçok Hasçelik, Targun Polat  Polatoğlu Kereste, Mehmet Ali Görgülü  Görgülü Grup, Hakkı Polat Polat Madencilik, Fatih Tuza Pakpen, Cihan Ağaoğlu  Ağaoğlu İnşaat. Yönetimde bu kadar para babası var yönetim yardım dileniyor.

Asıl sıkıntının büyüğü şimdi toplanan yardım paralarının paylaşılmasında, yardım paraları oyunculara verilmedi. Yönetimdekiler şimdi bu paraları paylaşma kavgası yapıyor. Haklarını alamayan uyuncular takımı fedarasyona şikayet ettiler. SSK’dan daha önce bir ceza geldi takıma 340 Bin TL. Bu cezayıda Kendilerinin ödemesi gerekirken Eski Başkan Yunus Derebağ ve eski yöneticilere ödettirdiler. Şimdi yeni bir ceza gelebilir.

Takım batak içinde Başkan ve yöneticiler Alemlerde diye yazmıştık, ve resminide yayınlamıştık.  Aslında o resim her şeyi anlatıyor paraların nerelerde nasıl yendiğini daha görünmeyen bir çok resim var.

Torku Basket Takımımız düşmemiştir. Bu Yöneticiler tarafından bilerek düşürülmüştür.

Yazıma son verirken bir konu daha var şimdilik ayrıntısına girmeyeceğim. Düğmeye basıldı. Çok kısa bir zaman içinde Konyadada gözaltıların olacağı Büyük bir Paralel yapı operasyonu olacak… Kimlerin gözaltına alınacağını biz biliyoruz.

 Ama şimdilik bukadar yeterli kalın sağlıcakla…

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya’da Trafik polisi kazada yaralandı, kardeşi öldü