00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

AK PARTİDEN VEFA GECELERİ PROJESİ

Sözlükte "bir şeyi yerine getirmek, sözünde durmak, bağlılık" gibi anlamlara gelen vefa, ahlâkî bir terim olarak, görülen iyilikleri unutmama, iyilikte bulunanlara misliyle veya daha fazlasıyla karşılık verme demektir. Vefalı davrananlara vefakâr denir.

Ahmet Atıç, Hatay’da Ak Parti’nin çiçeği burnunda İl Başkanı. Gençlik Kolları Başkanlığından gelme bir kardeşimiz. Siyasetin mutfağında yetişen, Türkiye’nin en genç İl Başkanı. Siyaseti ayrıntılarıyla iyi okuyabilen teşkilatçı bir isim. Ana kademe, Gençlik kolları, Kadın kolları ve mahalle yönetimlerinin çalışmalarının siyasete katkılarını çok iyi biliyor. Uzak yakın demeden tüm teşkilatları tanıyor, çalışmalarını yakından takip ediyor. Teşkilatları telefonla arayarak veya bizzat giderek teşekkür ediyor.

Bu güzel akşamlarda Protokol için ayrı yer olmasın, teşkilatla iç içe olmak istiyorum demesi programa ayrı bir zenginlik katıyor. İl Başkanı Avukat Ahmet Atıç, konunun önemine binaen 7 Haziran Seçimleri arifesinde Hatay’ın 15 ilçesinde vefa geceleri adı altında önemli bir proje başlattı. Ahmet Atıç ve Yönetiminin kendi çabalarıyla ortaya koydukları, Türkiye’de sadece Hatay’da uygulanan dikkat çekici bir proje. En genç ve en yaşlı üyeye plaket takdimi oldukça anlamlı.

Bu yemekli toplantıya kuruluşundan bu yana, Ak Parti Dörtyol İlçe Teşkilatının tüm kademesinde görev yapmış ve yapmakta olanlar, İl Başkanı Ahmet Atıç ve yönetimi, Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ve 22. Dönem Milletvekili İsmail Soylu, şimdiye kadar ki belediye meclis üyeleri katıldılar. İl Başkanımızın salondaki tüm masalara misafir olması,  güzeldi. Yemek sırasında Kurucu arkadaşlarımızın masalarında oturması bir başka güzeldi. Bu katılım programı her ilçede aynen uygulanıyor.

 

Salonda 14 yıl önceki arkadaşımızı görmek, inanın beni çok duygulandırdı. Bu etkinlikte, geçmişten günümüze tüm teşkilatımızın bir ve beraber olması davamızın kutsiyetini daha çok ifade ediyordu. Bu, Ak Partinin tabanı yok diyenlere verilecek bir cevaptı.

Tüm ilçelerimizde devam eden bu toplantılar, birlik ve beraberliğin önemli göstergesi. Gönül kahve ister ne kahvehane, gönül sohbet ister, kahve bahane… Ak Parti’de akde vefanın en güzel örneği bu toplantılarda uygulanmakta. Geçmiş zamanla şimdiki zamanın buluştuğu tarihi bir an. Geleceğin Türkiye’si için atılacak önemli adımlar, bu toplantıların ana teması. Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin, geçmişte yaşanan ortak sıkıntıların, geleceğe ışık tutması açısından tekrar hatırlanması. Benlik davası olmadan, Ülke sorunlarının ön planda tutulması, madalyonun diğer tarafı. Kuşak farkı gözetilmeksizin gençlerle, belli yaşa gelmiş kişilerin, aynı idealler için bir arada bulunması. İlçelerde oluşturan sevgi halkasının, genişleyerek Hatay’ın tümünü sarması…

Bu toplantılardan şu anlaşılıyor, Ak Parti tüm kurum ve kurullarıyla Hatay’da seçime hazır vaziyette. 7 Haziran Akşamı Hatay, İl Başkanı Ahmet Atıç, adaşı Başbakan Ahmet Davutoğ’luna İşte sandık, işte Hatay sloganıyla en güzel sonucu bildirecek. Hatay İlimiz, Türkiye Siyasetinde ne kadar önemli olduğunu alacağı neticeyle, herkese duyuracak.

Vefa geceleri, diğer ilçelerde de devam edecek. Teşekkürler Dörtyol, teşekkürler Hatay ve teşekkürler Türkiye.

Biz hep birlikte Yeni Türkiye’yiz…

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konuk: “İstikrar sürsün, Türkiye şahlansın”