00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

KABİRDE MÜMİNİN HALİ

Kul kabrine konulunca iki melek gelip onu oturturlar ve “Rabbin kimdir?” derler. O “Rabbim Allah’tır” der. “Dinin nedir?” derler, “Dinim İslam’dır” der. “Size Peygamber olarak gönderilen, (Muhammed Mustafa (s.a.v.) hakkında ne dersin?” derler, “O Allah’ın resulüdür” der. “Onun Allah’ın Resulü olduğunu nereden bildin?” derler, “Kurân’ı okudum,  O'na iman ettim ve O'nun Peygamberliğini de tasdik ettim” der. 

Bunun üzerine gökten bir nida gelir: “Kulum doğru söyledi, ona cennet döşekleri serin, cennet elbiseleri giydirin. Cennetten bir kapı açın ki onun rüzgârı, güzel kokuları ve güzellikleri ona gelsin.”

Sonra kabri göz görebildiğince genişletilir. Yanına güzel kıyafetli, güzel yüzlü ve hoş kokulu bir zat gelir. “Esselâmü aleyke ey veliyyullâh, müjdeler olsun. İşte bugün sana vad olunan gündür” der. 

Kul “Sen kimsin?” diye sorar. “Ben senin salih (iyi) amelinim” der. Kul cennetteki makamlarını görünce “Rabbim, kıyâmeti biran evvel koparıver” der. (Dürerül-Hisan fil-bas vel-cinân, İmam Suyuti)

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konya'da elektrik kesintisi!