00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

KONYA BAŞBAKANINI AĞIRLADI

6 Eylül 2014 Cumartesi. Konya’da Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun mitingine katıldım. Konya Çarşı Meydanı tarihi günlerinden birini yaşıyordu. Yaşlısı, özürlüsü, genci ve çocuğu alandaki yerlerini almıştı. Taşkent ilçesinden gelenlerin sevinci bir başkaydı. Konya Milletvekili Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu, Başbakan olarak, Hükümet güvenoyu alır almaz ayağının tozuyla memleketi Konya’ya önemli bir ziyaret gerçekleştiriyordu. Bu Sayın Başbakan Davutoğlu’nun teşekkür ziyaretiydi. Hemşerilerine merhaba demek için gelmişti.  Mitingin yapılacağı alanda organizasyon mükemmeldi, emniyet olarak her türlü tedbir alınmıştı. Alandaki pankartlar dikkat çekiciydi: Konya’nın gururu dualarımız seninle,  Yeni Türkiye’nin yeni Başbakanı hoş geldin, Bu toprakları sevdalısı Davutoğlu, Taşkent’ten Başkent’e Davutların Ahmet.

Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi ile birlikte alanda kendisi bekleyen hemşerilerini selamlaması sırasında, heyecanlı ve duygulu anlar yaşandı. Türk Bayrakları ve Ak Parti bayrakları havada güzel bir görüntü oluşturmuştu. Başbakan Davutoğlu, başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu büyük sorumluluk isteyen görevi kendisine layık görenlere çok teşekkür etti.

Sayın Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, 90 yaşlarında iki eli bastonlu bir amca ile bir okulun merdivenlerinde karşılaştıklarını hatırlatarak, böyle kutsal bir oyun önemini her zaman bileceğini, görevini yaparken her zaman sorumluluğunu unutmayacağını ifade etti. Konya’nın bütün ilçelerini isimlerini söyleyerek selamlayan Başbakan Sayın Davutoğlu, Hükümet olarak herkesin hizmetinde olacaklarının altını çizdi.

Konya’ya yaptığı bu ziyaretleriyle önemli toplu Açılış ve temel atma törenlerine katılan Sayın Davutoğlu, bu ten bu vücutta olduğu sürece hiçbir etki altında kalmadan gece gündüz Ülkeme hizmete devam edeceğim, dedi.

TBMM de halkın kendi anayasasını yapmak için çaba sarf edeceklerini ifade eden Davutoğlu, muhalefet partilerinin de fikirlerini değerlendireceklerini belirtti. 2015 Genel Seçimlerinin gelecek için bir milat olacağını söyleyen Başbakan Davutoğlu, Allah’ın izni ve halkın desteği ile yine seçimlerden zaferle çıkacaklarını açıkladı. 2023 Vizyonu, Ülkemiz ve geleceğimiz için önem arz etmektedir, şeklinde konuştu.

Konya’nın kendilerini her platformda desteklediğini açıklayan Davutoğlu, vatandaşlara yaptığımız ve yapacağımız tüm hizmetlerimize şahadet ediyor musunuz, diye sordu. Vatandaşların verdiği evet cevabı, alanı inletti. Sayın Başbakan, her zaman mazlumların umudu, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edeceğini vurguladı.

Miting devam ederken başlayan yağmura rağmen, alanı dolduran kalabalık dağılmadı. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyet, telekonferans yöntemiyle çeşitli açılış ve temel atma törenlerine katıldılar.

Yeni Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu ve ekibinden, Ülkemiz yeni projeler bekliyor.

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler
Bugün içinde çok okunan haberler

Konya haberleri
Konya'da bu soygunlara kim "dur" diyecek?..