00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

KONYA?DA YERİNDEN YÖNETİM UYGULAMASI

Konya, Belediyeciliğin en güzel uygulandığı büyük illerimizden biri. Mahalli seçimlerde 3.defa seçmene merhaba diyen, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çok genişleyen sınırlarıyla Konya’nın her yerine hizmet götürmek için çalışıyor. Büyükşehirin alt yapısının önceden kurulmuş olması büyük bir avantaj ve de tecrübe. İlk etapta, il sınırlarıyla Büyükşehir olmanın aksayan yönleri elbette olacaktır. Bunlar, en kısa zamanda çözülecektir. Hizmetin, her merkeze eşit dağılımını sağlamak ana hedef. Vatandaşların, merkezdeki hizmetlerin kendilerinde de olmasını istemeleri en doğal hakları. Bu zaten sosyal belediyeciliğin bir gereği.

Program dahilinde her gün bir ilçede iftarını açan Akyürek, bir kaç ilçede de önemli toplantılar yapıyor. İlçe yetkilileri ve vatandaşlarla görüşüyor. Problemleri yerinden tespit ediyor. Daha doğrusu, yerinden yönetimi en güzel şekliyle uyguluyor. Merkeze uzak ilçelerin altyapı, yol ve su gibi ihtiyaçları oldukça fazla. Buraların Büyükşehirle entegre olmaları için biraz zamana ihtiyaç var. Yeni bağlanan çok sayıda ilçede Sosyal ve kültürel faaliyet zaten hiç yok. Tespit edilen ihtiyaçlar Büyükşehir Belediye Meclisinde, programa bağlanıyor. Bu arada bölgelere yapılacak hizmetler, bir bütün olarak değerlendiriliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek Basına özel önem veriyor. Yaptığı çalışmaları sürekli bizlerle paylaşıyor. Bu konudaki hassasiyeti için teşekkür ediyorum.

Belediyeyi halkın içinde, halkla birlikte yönetmek, hizmetlerin isabetli bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Konya, yeni hizmetlerle örnek olmaya devam edecektir.

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Yatağa bağımlılar, "seyyar sandık" ile oy kullanıyor