00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

KONYADA TOKİ KONUTLARI

Hükümet Toki Konutlarında, Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Konya’da Toki’den nasibini alan iller arasında. Konya’lı vatandaşlar, Toki Konutlarının her ilçede devam etmesini istiyor. Selçuklu’da 20 daireye 5 binin üzerinde  başvuru geldi. 20 kişi sevinçli  5 bin kişi üzgün olarak ayrılacak.

En ücra köşelerde, en ucuz arsa fiyatları 30-40 bin TL arası değişiyor. Ruhsat almak ve inşaat yapmak bir hayli zor ve hayal. Çokta masraflı. Bazı kişiler,  ruhsat almaktan kaçıyor ve kaçak yapılaşma oluyor. Ancak, 2+1 ler  5 bin TL peşinatla, aylık taksitlerle veya 3+1 ler 10 bin TL  peşinatla, aylık taksitlerle Tokiye yazılıp 2 yıl içerisinde içine geçmek mümkün. Toki Konutlarının yaşam kalitesini de yükseltiği  ortada. Çatlak sesler çıksa da, bunun gerçeği yansıtmadığını herkes biliyor.

Yapılıp teslim edilen konutlarda, büyük iş kapısı oluştu. Her 2 veya 3 blokta 1 kapıcı veya temizlikçi görev yapmakta. Buralara, İlköğretim Okulu, Devlet Memuru, Öğretmen geldi. Marketler, mağazalar, berber, terzi,  kasap, manav, eczaneler hizmet vermekteler. Ulaşım için taşıtlar ve şöförler geliyor. Devlete elektrik, su, doğalgaz abonelikleri oluştu. Vatandaşlar ayrıca Devlete vergi ödüyorlar.  Aslında burda, hem Devlet hem halk  karlı. Vatandaşlardan Toki konusunda çok talep geliyor. Bu hususta tüm Belediyelere büyük görev düşmektedir.

Kısacası Konyalı vatandaşlar, her ilçede Tokilerin artmasını bekliyorlar.

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konuk: “İstikrar sürsün, Türkiye şahlansın”