00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

RAMAZANI UĞURLARKEN?

Rahmet, mağfiret ve bereket ayı, misafirimiz Ramazanı Şerifin son günlerini yaşıyoruz... İftarlar, sahurlar, teravihler, fitre, zekât, sadaka ve dualar hep birbirini takip etti. Fakirler, bu mübarek ayda bayram ettiler. Bu sıcak iklimde, nefsimizle mücadele etmenin en güzel örneklerini sunduk. Ramazanı idrak etmenin sevincini, ayrılacak olmanın hüznünü yaşıyoruz. Kendisini gelecek yıl tekrar misafir etmek üzere, yolcu edeceğiz. Kimimiz seneye tekrar Ramazana kavuşacağız, kimimiz ise belki ahret yolculuğuna çıkacağız. Ramazanda kazandığımız güzellikleri, sonra da devam ettirmeliyiz.

Ramazan Ayının bitiminde Arife Günü kabirleri ziyaret ederek, geçmişimize dualar göndereceğiz. Üç gün boyunca Ramazan Bayramını neşe içinde kutlayacağız. Akrabalarımızla ve arkadaşlarımızla bu günleri en iyi şekilde yaşamaya çalışacağız. Çocuklar elbette bahşişsiz ve şekersiz duramazlar. Lunaparklar çocuklarla dolup taşacak. Yaşlılarımızı, büyüklerimizi, hastalarımızı ve arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Komşularımızla bayramlaşacağız. Uzaktaki yakınlarımızdan mesajlar ve tebrik telefonları alacağız. Hastaneler, Cezaevleri, Huzur evleri ve Bakım evleri ziyaretçilerini bekleyecek.

Bayramlar, birlik ve beraberliğin sağlandığı önemli günlerdir. Sıladaki yakınlarımızı ziyaret vakitleridir. Bayramlar. Evimizde ayrılıp tatil yerlerine gitme zamanı değildir. Konumuzla, komşumuzla ve akrabalarımızla bir arada bulunmanın sevincini yaşama vaktidir.

Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Daha nice Bayramlara ulaşmak üzere…

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Konuk: “İstikrar sürsün, Türkiye şahlansın”