00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

SARAYÖNÜ ISRARLA DOĞALGAZ BEKLİYOR

Sarayönü Konya’ya en yakın ilçelerden biri. Yatırım yapmak için geniş alanlara sahip. Önemli tesisler ve yerleşim alanları mevcut. Kadınhanı ilçesi ile aradaki mesafe çok kısa. Sarayönü ve Kadınhanı ilçeleri önemli bir nüfusa sahip. Doğalgaz hattı ilçenin çok yakınından geçiyor. Sarayönü ilçesinde TOKİ, çok önemli bir işleve sahip. Kompen Fabrikası bölgenin önemli iş alanlarından biri. Kömürle ısınmada büyük zorluklar yaşanıyor. Gerek Sarayönü’nde ve gerekse Kadınhanı’nda doğalgaza önemli sayıda talep var. Halk, kömürle ısınmanın zorluklarını iyi biliyor. Çevre kirliği ise, işin diğer önemli boyutu. Vatandaşlarımız kışın temiz hava solumak istiyor.

Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak’ı ziyaretimde, sohbetimizin önemli kısmı vatandaşlarında ısrarla talep ettikleri ilçeye doğalgaz gelmesi idi. Sarayönü Belediye Meclisi doğalgaz bağlanması konusunda karar alması, durumun ciddiyetini göstermektedir. Sarayönü Belediye Başkanı Nafiz Solak, Gaz net Şirketi’ne gerekli belgelerle müracaatta bulunduklarını, diğer yetkili mercilerle de görüşmeleri olduğunu ifade etmiştir. Bu durumda Doğalgaz Şirketinden gelecek olumlu cevap, bölge insanını sevindirecektir.

Doğalgazın gelmesi durumunda bölgede ilerlemeler olacağı kesin. Sanayi kuruluşlarının, yatırım yapmadan önce baktığı ilk kriterlerden bir tanesi doğalgaz. Doğalgazın ilçeye gelmesi durumunda, sanayi kuruluşlarının yatırımlarında artmalar olacağı kesin. Bu yatırımların çeşitli kesimlere dolaylı faydalar sağlayacağı muhakkak. Bunun yanında, Sarayönü’nün daha yaşanabilir ve temiz bir havası olacak.

Sarayönü’nde ve diğer yerleşim birimlerinde doğalgazlı günlerin yakın olması dileklerimle, kalın sağlıcakla…

 

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: "Yerli otomobil için en uygun il Konya"