00:00:00
-A +A
   Süleyman Göksu
Süleyman Göksu

SÜTÇÜ İMAM DİYARINDAN SELAMLAR...

İnsanoğlu, adeta bir kuş gibi. Nerde olacağı hiç belli olmuyor. Bu defa Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumunda maç seyretmek için değil, öğrencilerin Sütçü İmam Üniversitesindeki 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılı Mezuniyet Töreni için bulunuyorum. Kızımın mezuniyeti de gelmemde etkili neden. Bu vesile ile, ben de öğrencilik yıllarımı hatırlamış oldum. K.Maraş bir Üniversite şehri olmuş. Üniversitede çok sayıda öğrenci okuyor. Önemli adımlarla ilerliyor. 21 yılda bilim alanında önemli atılımlar yapan Üniversitede, bu yıl 7000 civarında öğrenci mezun oluyor.


Elbette çok heyecanlı ve sevinçli bir gündü. Öğrencilerin heyecanlarını yüzlerinden okumak mümkündü. Öğrenci yakınları, sevince ortak olmak için yakından ve çok uzaklardan gelmişlerdi. Üniversite, bu  organizasyondan başarı ile çıktı. Mezun öğrencilerin tören yürüyüşü oldukça mükemmeldi. Öğrenci yakınlarının tezahüratları, elbette hiç unutulmayacak bir anı olarak kalacak.Öğrenci Andı ve ardından öğrencilerin keplerini havaya atmaları oldukça coşkuluydu. Programın sonunda Velilerlesin öğrencilerini tebrikleri, duygu dolu anların yaşanmasına sebep oldu. Sevinç gözyaşlarını belirgin olarak görmek mümkündü.

 

Elbette burada olup, meşhur dondurmadan yememek olmazdı.Kahramanmaraş halkının misafirlere yakın ilgisi takdire şayandı. Tabii ki Sütçü İmam'ın torunları olmak kolay değildi.


Mezun olan tüm öğrencileri tebrik ediyorum. Öğrencilerini yalnız bırakmadıkları için Velilere şükranlarımı sunuyorum. Başta Rektörümüz olmak üzere, Hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Organizasyon Heyetine emekleri için çok teşekkür ediyorum.

 

Değerli Öğrenciler, geleceğiniz her zaman aydınlık olsun. İnsanlara faydalı ve Geleceğin Yöneticileri olma yolunda sizlere başarılar diliyorum.

 

Yorum Yap
Yorumunuz
1000
Son Eklenen Haberler

Konya haberleri
Yatağa bağımlılar, "seyyar sandık" ile oy kullanıyor