ASKON’dan ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ çağrısı

25 Mart 2020 08:11

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet etti

ASKON’dan  ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ çağrısı

ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın’ın ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgınının Türkiye ekonomisini olası hasarlarını en aza indirebilmek için ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ettiğini belirtti.

HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN

Sinacı konuya ilişkin şunları söyledi: Malumunuz üzere ulusal çapta tüm ekonomileri etkileyen Covid-19 salgını ülkemiz ekonomisi üzerine de olumsuz hasarlar tesis edebilecektir. Bu bağlamda ekonominin tüm paydaşlarını ‘Milli Ekonomi Seferberliği’ne davet ediyoruz. Özel bankalar, elektrik dağıtım şirketleri, doğalgaz dağıtım firmaları, belediyeler işverenler, vatandaşlarımız taşın altına elini koysun.

Hamdolsun hükümetimiz kamu anlamında elinden geleni ardına koymuyor. Her gün yeni tedbirler ile ekonomiye can suyu olmaya çalışıyor. Elbette ki bu gayretlere özel sektör olarak kayıtsız kalmamız söz konusu olamaz.

 İŞTEN ÇIKARMA YAPILMAMALIDIR

Bu bağlamda bizlerin de üzerine sorumluluklar düşmektedir.

Özel bankalar kredi konusunda öteleme, faizler de düşüş, kredi derecelendirmelerinde kolaylıklar sağlamalı, taksitlendirmeyi arttırmalıdır. Bunun yanı sıra elektrik ve gaz dağıtım şirketleri fiyatlarında indirim, öteleme ve eski borçları taksitlendirmeye gitmelidir. Yine ha keza belediyelerimiz su tahsilatlarında da aynı yönteme başvurmalıdır.

İşverenlerimiz de bu süreçte devletimizin sağladığı olanaklardan sıkıntıda iseler bu olanakları kullanmalı, işçisinden yana gün bugün diyerek tüm şartlarını zorlamalıdır. Bu süreçte çalışanları mümkün olduğunca kollamalıdır. Kesinlikle işten çıkarmalar yapılmamalıdır. 

Unutmayalım ki, ‘Bir ulusu güçlü kılan, dayandığı birlik ve beraberliktir’ der atalarımız. Gün bugündür. Dün olduğu gibi bugün de bizi biz yapan yegâne değerlerimizle bir birimize sahip çıkalım. Ve yine Unutmayalım ki; komşusu aç iken tok yatan bizden değildir der Fahri Kâinat Efendimiz. Haydi Türkiye birlikte en güzel günlere; Milli Ekonomi Seferberliğine…”

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler