Atatürk’e hakaret eden öğretmene Eğitim İş’ten sert tepki

23 Şubat 2020 13:29

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan Fethiye Onsun İköğretim Okulu’nda görevli kadın öğretmen E.Y sosyal medya hesabı üzerinden Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk hakkında ağza alınmayacak çirkin paylaşımlarda bulundu. Velilerin tepkisi üzerine harekete geçen Selçuklu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmen hakkında soruşturma başlattı. E.Y isimli kadın öğretmenin Atatürk’e ilişkin yaptığı paylaşımlara sert tepki gösteren Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ise, “ Atatürk’e saldırılar son zamanlarda artış gösterdi. Atatürk hakkında bu paylaşımları yapan öğretmen hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Atatürk’e hakaret eden öğretmene Eğitim İş’ten sert tepki

Konya’nın Selçuklu ilçesinde bulunan Fethiye Onsun İlköğretim Okulu’nda görevli kadın öğretmen E.Y sosyal medya hesabı üzerinden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hareket eden paylaşımlarda bulundu. Öğrenci velilerinin, öğretmen E.Y’nin çirkin paylaşımlarına tepki göstermesi üzerine Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konu hakkında soruşturma başlattı.

 

“CUMHURİYET SAVCILIĞINA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

 

Atatürk’e hakarette bulunan öğretmen hakkında suç duyusunda bulunacaklarını belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit şöyle konuştu: “Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. İktidar gücünü arkasına alarak, cumhuriyet düşmanlığı yapan, Atatürk düşmanlığı yapan her kim olursa olsun karşısında bizi yani Eğitim-İş’i bulacaktır. Bu öğretmen hakkında Konya Valiliği’nin ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı soruşturmayı tüm birimlerimizle dikkatlice takip edileceğinin bilinmesini isteriz. Ayrıca bu kişi hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurumuzu da yapacağız. Konya’mızda, okullarımıza maalesef bakanlığın iznini alarak giren tüm dernek, vakıf, cemaat ve bil cümlesine ve ayrıca çocuklarımıza, cumhuriyetimizi ve Atamızı kötülemeye, dinsiz göstermeye, aşağılamaya kalkışan buna yeltenen herkese ama herkese bir mesaj vermek isteriz. Atamıza ve Cumhuriyetimize dil uzatan veya uzatmayı düşünen kim veya kimler varsa bilsinler ki karşılarında Eğitim-İş’ i bulacaklar” diye konuştu.

 

“SORUŞTURMA SÜRECİNİ TAKİP EDECEĞİZ”

 

Konuya ilişkin konuşan Atatürkçü Düşünce Derneği(ADD) Konya Şube Başkanı Sinan Düzenli ise  “Gerek şahısların gerekse her yerde ATATÜRK’e karşı yapılan hakarete, aslı olmayan ithamlara, yazılara ve paylaşımlara tepki gösterdik. Tepki göstermeye de devam edeceğiz. Kabul edilir bir durum değildir. ATATÜRK’e hakarette bulunan öğretmen hakkındaki soruşturma sürecini takip edeceğiz”  ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler