Başkan Kavuş: Gazeteci, ileri, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmazıdır

20 Ekim 2020 14:39

Medya ve gazeteciliğin ileri, demokratik ve şeffaf toplumların vazgeçilmezi olduğuna vurgu yapan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, kamuoyunu doğru ve tarafsız bilgilendirebilmek amacıyla büyük gayret ve özveriyle çalışan tüm gazetecilerin Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Başkan Kavuş: Gazeteci, ileri, demokratik ve şeffaf toplumun olmazsa olmazıdır

Başkan Kavuş, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü hakkında yayımladığı mesajında ayrıca şu görüşlere yer verdi; “Gazetecilerimiz, basın mensuplarımız ve medya çalışanlarımız, kamuoyunun doğru bilgilendirilebilmesi amacıyla bugüne kadar büyük çoğunlukla hassasiyet göstermiş, meslek ahlakı çerçevesinde hareket edip haber üretmiştir. Bunun dışında hareket edenlerin genel itibariyle camianın içinde barındırılmaması bile basınımız ve kamuoyumuz adına başlı başına büyük bir başarıdır.  İster yerel ister ulusal basında çalışan herbir arkadaşımız bu önemli görevi ifa edebilmek amacıyla yılın her günü, tatil, bayram, özel gün dinlemeden, günün 24 saati, sevdiklerinden uzak kalma pahasına ve daha nice fedakarlıklarla ter dökmektedirler. Bunu öncelikle özgür bir ortamda gerçekleştirmek ve yaptıklarının takdir görmesi en tabi haklarıdır. 2000’li yıllardan sonra hayata geçirilen reformlar sayesinde Türk basını daha demokratik ve daha özgürlükçü bir yapıya kavuşmuştur. Bu yapı gazeteciliğin ve kamuoyunun haber alma özgürlüğünün olmazsa olmazıdır. Gazeteciliğin ve kamuoyunun haber alma özgürlüğünün bir başka olmazsa olmazı da bu kutsal görevi yapanların tüm maddi ve manevi haklarının yerli yerince teslim edilmesidir. Türkiye bu alanda da önemli adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Tüm bu düşüncelerle basın emekçilerinin Dünya Gazeteciler gününü tebrik ediyor, vefat eden gazeteci arkadaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler