Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan'da önemli açıklamalar

14 Şubat 2020 10:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistan ziyareti kapsamında, Pakistan Ulusal Meclisi'nde bir konuşma gerçekleştiriyor. Erdoğan konuşmasında "Pakistan halkının Kurtuluş Savaşımız sırasında ekmeğinden artırarak gönderdiği yardımları unutmadık. İşte şimdi de bizim için Keşmir odur." ifadelerini kullandı. Önemli mesajlar veren Erdoğan'ın konuşması sırasında Pakistanlı vekillerin Erdoğan'ı alkışlamak yerine meclis sıralarına vurmaları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Pakistan'da önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın konuşmasından satır başları:

Pakistan'a ayak bastığımız andan itibaren bizi karşılayan tüm makamlara teşekkür ediyorum. Burada kendimizi yabancı görmüyoruz. Pakistan'da biz kendi evimizdeyiz.

Türkiye Pakistan kardeşliği tarihi olayların pekiştirdiği hakiki bir kardeşliktir.

DÜN ÇANAKKALE BUGÜN KEŞMİR

Pakistan halkının Kurtuluş Savaşımız sırasında ekmeğinden artırarak gönderdiği yardımları unutmadık. İşte şimdi de bizim için Keşmir odur. Dün Çanakkale bugün Keşmir. Her türlü baskıya rağmen Türk milletini yalnız bırakmayan kardeşlerimizi unutmayacağız. 

Bizim kardeşliğimiz kan bağından değil, gönül bağından geliyor. Bizim dostluğumuz menfaatten değil, muhabbetten geliyor.

Erdoğan konuşurken, Pakistanlı vekiller; sık sık masalara vurdu. Pakistan kültüründe masaya vurmak ‘alkışlama’ yerine geçiyor.

KALBİMİZDE HİSSETTİK

Pakistan'ın son yıllarda yaşadığı sel ve deprem felaketlerde tüm imkanlarımızla yardıma koştuk. 15 Temmuz'da Pakistan halkının duasını kalbimizde hissettik.

Pakistan FETÖ okullarını devrederek gerçek dostumuz olduğunu gösterdi. Geçmişte olduğu gibi daima Pakistan'ın yanında olacağız.

Terörle mücadelesinde Pakistan'ı desteklemeye devam edeceğiz. Pakistan ve Türkiye olarak coğrafi konumları hasebiyle bölgedeki sıkıntılardan en çok biz etkileniyoruz.

Pakistan'ın acısı acımız, başarısı kendi başarımızdır. 

Mali eylem görev toplantılarında siyasi baskı altına alınmak istenen Pakistan'a destek vereceğiz. 

Amerikan yönetimi tarafından 'Yüzyılın Planı' adıyla paylaşılan yıkım planına karşı çıkacağız. 

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler