Dalga dalga evlat nöbeti

23 Ocak 2021 07:26

Diyarbakır’da başlayan evlat nöbeti Hakkâri’de de kararlılıkla sürüyor. İkinci haftasına giren eylemde anneler, HDP ve terör örgütüne karşı tepkilerini dile getirdi

Dalga dalga evlat nöbeti?v=1

Annelerin feryadı terör örgütünün bölgedeki baskısını tamamen kırdı. Geçen yıl Diyarbakır'da başlayan ve 200 ailenin katılımıyla bayraklaşan "evlat nöbeti" Hakkâri'de de ikinci haftasına girdi. Çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP Hakkâri il başkanlığı binası önünde, örgüt ve örgütün siyasal uzantısından çocuklarını teslim etmelerini istedi.
Annelerin feryadı ise PKK'dan aldığı talimatlarla hareket eden HDP'yi çileden çıkardı. Bölgede kontrolünü kaybeden ve halk desteğini yitirmeye başlayan HDP, eylem sırasında parti binasından hoparlörden seçim müziği çaldı.
Hakkâri'de HDP il binası önünde bir araya gelen 12 aile terör örgütüne ve HDP'ye tepkisini dile getirdi. Aileler ellerinde Türk bayraklarıyla 'Kürt-Türk kardeştir HDP kalleştir', 'Çocuklarımız dağda kurda kuşa yem olmasın', 'Kahrolsun PKK', 'Kahrolsun HDP' sloganları attı.
Bir yıldır annesi Diyarbakır eyleminde olan Yüksekovalı Besna Sağlim, PKK tarafından zorla dağa götürülen ağabeyi Hamza Sağlim'in akıbetini sordu. "Bizler bugün burada dağa kaçırılmış, kandırılmış çocuklarımıza kavuşmak ve sesimizi duyurmak için Hakkâri anneleri olarak toplanmış bulunmaktayız" diyen Sağlim, "Tüm Doğu ve Güneydoğu halkı artık uyansın" dedi.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +