Doğu Perinçek'e şok! Vatan Partisi'nde toplu istifa

23 Ocak 2021 07:32

Doğu Perinçek'e şok! “Kendi üyelerinin hukukunu savunamayan bir parti, başkaları için, halk için, ülke için hiçbir şey yapamaz” diyen 108 kişi Vatan Partisi’nden istifa etti.

Doğu Perinçek'e şok! Vatan Partisi'nde toplu istifa?v=1

Vatan Partisi’nde partinin kurucuları arasında yer alan Hikmet Çiçek ve Mehmet Bedri Gültekin’in ihraç istemiyle disipline sevk edilmeleri ile başlayan kriz toplu istifa ile sonuçlandı.

Mehmet Bedir Gültekin’in ardından, aralarında Hikmet Çiçek’in de olduğu 108 kişi, ortak bir açıklama ile Vatan Partisi’nden istifa ettiklerini duyurdu.

İSTİFAYA GİDEN SÜREÇ

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Merkez Yürütme Kurulu, 16 Ocak günü yaptığı toplantıda, Mehmet Bedri Gültekin ve Hikmet Çiçek hakkında kesin ihraç talebini ret eden Merkez Disiplin Kurulu’nun yedi üyesinden altısını, “üyelik haklarını askıya alarak tedbirli olarak Merkez Disiplin Kurulu’na (MDK) sevk etme” kararı aldı.  Merkez Disiplin Kurulu (MDK), Genel Başkan Doğu Perinçek’in talebiyle ortadan kaldırıldı.

Merkez Yürütme Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu’nun Mehmet Bedri Gültekin ve Hikmet Çiçek hakkında verdiği kararı “tanımayacağını” ilan etti.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +