İstanbul’dan Konya’ya gelen çiftte corona tespit edildi, mahalle karantinaya alındı

4 Temmuz 2020 14:17

Konya'nın Ahırlı ilçesine bağlı Bademli Mahallesi corona virüsü tedbirleri kapsamında karantinaya alındı. İstanbul’dan Bademli Mahallesine gelen 2 kişide corona virüsü tespit edildiğini belirten Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, “Her yıl yaz mevsiminde Bademli mahallemize gelen bir karı kocada corona virüsü tespit edildi. Corona tespit edilen 2 kişi ile temaslı olan 15 kişinin olduğu belirlendi. Salgının yayılımını önlemek için mahallemizi karantinaya aldık" dedi.

İstanbul’dan Konya’ya gelen çiftte corona tespit edildi, mahalle karantinaya alındı

Konya'nın Ahırlı  ilçesine bağlı Bademli  Mahallesi corona virüsü vaka sayısındaki artıştan dolayı karantinaya alındı. 
“YAYILIMI ÖNLEMEK AMACIYLA KARANTİNAYA ALINDI”
Konuya ilişkin Konya’nın Nabzı’na  açıklamalarda bulunan Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, “ Her yaz mevsiminde Bademli mahallemize gelen bir karı koca da corona virüsü tespit edildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimizin bölgede yaptığı çalışmalar neticesinde coronaya yakalanan 2 kişi ile temasta bulunan 15 kişinin olduğu tespit edildi. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile mahallede salgının yayılımını önlemek amacıyla karantinaya alındı. Filyasyon ekiplerimizin mahalledeki çalışmaları devam ediyor” dedi.
“LÜTFEN KURALLARA UYALIM”
Vatandaşları karantina kurallarına uyma konusunda uyaran Akgül, “ Vatandaşlarımız İlçe Hıfsızssıha Kurulu tarafından belirlenen kurallara lütfen uysun. Vatandaşlarımız ihtiyaçları, Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacak” şeklinde konuştu.
KONTROL NOKTASI KURULDU
Öte yandan karantina kararının ardından jandarma ekipleri tarafından mahalle girişinde kontrol noktası oluşturulurken, Mahallenin bağlantı yolları ise belediye ekiplerince kapatıldı.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler