İşyeri kapalı olan esnafın elektriğini kestiler, binlerce liralık ürünü telef oldu

4 Nisan 2020 18:12

Konya’da corona virüsü tedbirleri kapsamında işyerini kapatan esnaf faturasını ödeyemeyince elektrik dağıtım şirketi elektriğini kesti, o da yetmedi kaçak elektrik tüketiminden dolayı da 177 lira ceza yedi. Restoranın kapalı olmasına rağmen elektriğinin kesilmesine isyan eden Refik Keskin isimli esnaf, “Salgından dolayı 14 Mart tarihinde çalışanlarımızı ücretli izne ayırıp, işletmemizi kapattık. MEPAŞ isimli elektrik şirketi bin 607 lira fatura borcumuzdan dolayı elektriğimizi kesti. Restorandın içerisinde 3 bin liraya yakın gıda ürünümüz telef oldu. Daha fazla zararımız olmasın diye mührü söktük bu seferde ertesi gün kaçak elektrik tüketiminden 177 lira ceza kestiler” dedi.

İşyeri kapalı olan esnafın elektriğini kestiler, binlerce liralık ürünü telef oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüsü ile mücadele kapsamında vatandaşların elektrik ve doğalgaz borcundan dolayı kesinti yapılmayacağını duyurmuştu. Erdoğan’ın uyarısına rağmen, Konya’nın Selçuklu ilçesinde corona virüsü tedbirleri kapsamında işyerini kapatan esnaf, faturasını ödeyemeyince elektrik dağıtım şirketi elektriğini kesti.

 

“3 BİN LİRAYA YAKIN ÜRÜNÜM HEBA OLDU”

Restoranının kapalı olmasına rağmen fatura borcu yüzünden elektriğinin kesilmesine isyan eden esnaf Refik Keskin, “ Corona virüsü salgını nedeniyle 14 Mart tarihinde çalışanlarımı yıllık izne çıkartarak işyerimi kapattım. 16 Mart tarihinde MEPAŞ tarafından gönderilen mesaj da bin 602 lira fatura borcum olduğu bildirildi. Daha sonra Cumhurbaşkanımız ‘elektrikleriniz kesilmeyecek’ deyince yatırmadım. Ardından 31 Mart tarihinde MEDAŞ tarafından gelen bir mesajla elektriğimin kesildiğini öğrendim. İş  yerime  gidip baktığımda ise buzlukta bulunan köfte, balık gibi malzemelerin bozulduğunu gördüm. Yaklaşık 3 bin liraya yakın ürün heba oldu” dedi.

 

177 LİRA KAÇAK KULLANIM CEZASI DA KESİLDİ

“Elektrik sayacındaki mührü söküp, elektriği tekrar açtım bu seferde kaçak elektrik tüketiminden 177 lira kestiler ” diyen Keskin konuşmasını şöyle sürdü:

 “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatına rağmen işyerlerimizin elektriğini kesmek nasıl bir mantık. Biz elektriği keyfimizden ödememizlik yapmıyoruz. Devletimiz kapat dedi biz de kapattık. Bu şirketler bizlerden binlerce lira fatura tahsili yaparken iyiydi de bu zorlu süreçte faturayı ödeyemedik diye mi kötü olduk”

MEDAŞ’IN ELEKTRİKLERİ KESTİĞİNİ ESKİ AKP’Lİ VEKİL DOĞRULADI

Öte yandan eski AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’te MEDAŞ’ın bazı ilçelerde vatandaşın elektriğini kestiğini doğruladı. Külünk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: 

 “Konya’nın ilçelerinde MEDAŞ(elektrik dağıtım şirketi)vatandaşın kapısına gidip elektrik kesme işlemi yapıyor EPDK inanıyoruz ki sürece müdahale edecektir Devletimiz mücadelede vatandaşımızın sıkıntılarını hafifletmek için attığı adımlara uyum sağlamalı MEDAŞ dedi

MÜSLÜM EVCİ-KONYA'NIN NABZI

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler