Karatay Termal Tatil Köyü hizmete giriyor

4 Ağustos 2020 09:57

İsmil’deki Karatay Termal Tatil Köyü’nde yürütülen çalışmalar tamamlandı. Tesisler 5 Ağustos’ta hizmete girecek. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Türkiye’nin termal turizmine katkı sağlamasının yanında tesislerden faydalanacak misafirler için de önemli bir şifa kaynağı olacak Karatay Termal Tesisleri’nin 5 Ağustos’ta açılacağını söyledi.

Karatay Termal Tatil Köyü hizmete giriyor

Türkiye’yi termal turizmde daha iddialı bir konuma getirecek olan ve Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Karatay Termal Tatil Köyü’nün tanıtımı da sosyal medyadan “özelbirkonum” etiketi ile yapılıyor.
 17 bin 360 metrekare alanda, 7 bloktan oluşan 112 villada hizmet verecek tesislerin, sağlıklı ve huzurlu bir tatilin yeni gözde merkezlerinden biri olması bekleniyor. Tesisler, özel termal havuz ve otoparklarıyla ev rahatlığı ve konforunu bir arada sunacak.

Karatay Termal Tatil Köyü’nün hizmet vermeye başlamasıyla birlikte Türkiye’nin marka bir tesise daha kavuşacağına vurgu yapan Karatay Belediye Başkan Hasan Kılca, söz konusu yatırımın Konya turizmini daha da geliştireceğine inandığını belirtti.

Başkan Hasan Kılca, “Daha önce de her fırsatta ifade ettiğimiz gibi Karatay Termal Tatil Köyümüzdeki su oldukça kaliteli. 200 kişilik restoran, 100 ve 500’er kişilik çok amaçlı toplantı salonları, konferanslara, seminerlere, özel yemekli toplantılara, düğün-nikah ile çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek nitelikteki tesislerimiz; bay, bayan ve çocuk termal havuzları, sauna, buhar odası ve hamamı, marketi, mescidi, kapalı çocuk oyun alanı ve açık otoparkıyla misafirlerini ağırlayacak. Misafirlerimiz, 110 bin metrekarelik alanda büfe-kafeteryası, camisi, her bloğa özel otopark alanı, açık voleybol-basketbol sahaları ve fitness alanında spor aktivitelerini gerçekleştirebilecek. Konforu ve şifalı suları aynı konseptte sunan Karatay Termal Tatil Köyü’nde vatandaşlarımız günlük konaklama yapmadan da bütün imkânlardan faydalanabilecek. Amacımız termal turizmde oldukça iyi noktada olan ülkemizi daha da iddialı bir konuma taşımak ve şehrimizin turizm potansiyelini yukarıya çıkarmaktır.”

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler