Konya Alperen Ocakları Vakfı Başkanı Özcan; Muhsinler bitmez

24 Mart 2020 18:02

Konya Alperen Ocakları Vakfı Başkanı Avukat Seyit Özcan, 2009 yılında helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının 11 . Ölüm yıldönümü sebebiyle anma mesajı yayınladı.

Konya Alperen Ocakları Vakfı Başkanı Özcan; Muhsinler bitmez

Mesajında Muhsin Yazıcıoğlu’nun asırlarca unutulmayacağına dikkat çeken Özcan, “Türk Milleti İslam ile şereflendikten sonra tarihin her döneminde kanını canını feda ederek İslam sancağını daha ileriye taşımak için mücadele etmiştir. İlay-I Kelimetullah için Nizam-ı Âlem için sayısız şehitler vermiştir. Şehitlerimiz içinde bazıları vardır ki isimleri asırlarca unutulmaz destanları dilden dile dolaşır. İşte Muhsin Yazıcıoğlu’da asırlarca adı unutulmayacak yiğitliği, kahramanlığı ve dürüstlüğü dillerden dillere, nesillerden nesillere aktarılacaktır. Takvimler her ne kadar baharı müjdelese de Türk Milleti ve Alperenler 25 Mart günü zemheride kalmışçasına iliklerine kadar üşür. Güneş bedenlerimizi yaksa da ruhumuz karlar altındadır. Muhsin Yazıcıoğlu bu vatan için ömrünü vakfetmiş gecesi gündüzü şehit kanları ile sulanmış bu topraklarda ezan dinmesin, bayrak inmesin diye mücadele etmiştir. Emrolunduğu gibi dosdoğru yaşadı ve dik durdu. Zulme zalime sessiz kalmamış her fırsatta her platformda en gür nida ile Hakkı söylemiş mazlumların ümidi olmuştur.  Yeniden Cihana Türk – İslam mührünü vurmak için gece gündüz çalışmış ve canını ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.

MUHSİNLER BİTMEZ

Muhsinlerin bitmeyeceğine dikkat çeken Özcan, “25 Mart 2009 günü şer odakları tarafından Muhsin Yazıcıoğlu’nu şehit edenler onunla birlikte Türk- İslam ülküsünü de bitirdiklerini sandılar. Ancak bütün dünya duysun ve bilsin ki bu topraklarda son nefer son nefes tükenene kadar Muhsinler bitmez. Alperen Türk gençliği olarak Muhsin Başkanımızın emaneti emanetimiz davası davamızdır. Bizi Bekleyen Ata Yadigâr’ı Topraklar, gözü yaşlı mazlumlar, mağdurlar, emin olsun ki Alperen Gençliği mirasa sahip çıkacak, şanlı tarih yeniden azılacaktır” diye konuştu.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler