Konya'da koronavirüsle mücadelede son durum...

2 Nisan 2020 13:54

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Konya'da koronavirüsle mücadelede son durum...

Leyla Şahin Usta'nın konuşmalarından satır başları şöyle;

Konya’daki hastanelerde doluluk oranı şuanda yüzde 40 seviyelerinde. Şehir merkezinde 5 bin, ilçelerle birlikte 7 bin üzerinde yatak kapasitemiz var. Şuan sıkıntı yaşamıyoruz. Konya’daki vakaların büyük oranı yurt dışı kaynaklı. Konya içinden vaka sayımız çok az. Dün gece itibarıyla yurtlarımız tamamen boşaltıldı. Vatandaşlar AFAD aracılığıyla evlerine gönderildiler. Evlerinde de 14 gün karantina uygulanacak. Aile hekimleri tarafından takip edilecekler. Yurtlardaki pozitif vakalar da direk hastaneye alındılar. Tedavileri devam ediyor.

Konya’da kimin nerede yattığı son durumu ne olduğu tamamen kontrol altında. Koordinemiz çok sağlam. Konya için güvenli ve iyi şartlar sağlandı. Rahat olalım, paniğe kapılmayalım. Fakat Konyalılar evde durma kuralına yeterince uymuyorlar ne yazık ki. Lütfen kurallara uyalım. Vaka sayısının artıp artmayacağını Konyalıların evde kalıp kalmaması belirleyecek. Bu tamamen bizim elimizde. Eğer evde kalır ve sosyal mesafeyi korursak üstesinden geleceğiz.

Konyalı hemşehrilerimizden hassasiyet bekliyorum. Sokakta çok araç var

Yoğun bakım kapasitemiz çok iyi seviyede.

Vantilatör cihazlarımız çok iyi seviyede. Yoğun bakım kapasitemizi artırmak için çalışıyoruz. Sağlık çalışanlarımıza emekleri için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Konya’da 17 tane sosyal tesis ve otel sağlık çalışanlarımıza tahsis edildi. Dışardan misafir almıyor bu tesislere. Sadece sağlık çalışanlarını ağırlıyorlar.

Konya'daki vakaların durumu

Konya’da tespit edilen 584 vakanın 100’ü Konyalı
Test sayısı 4 bin 41
Vefat edenlerin tümü Umreci.
Bunlardan 3’ü Konyalı.
60 yaş altı vefat eden yok

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler