Konya'da uygulamadan kaçan sürücü bakın nerede yakalandı

23 Şubat 2020 13:13

Hafta sonu hem araç hum da yaya yoğunluğu vardı, Konya polisi önlemleri artırmıştı. Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de uygulama yaptı, onlarca araç ve sürücü kontrolden geçirildi. Uygulama noktası yakınında aracını bırakarak kaçmaya çalışan sürücü kümeste yakalandı.

Konya'da uygulamadan kaçan sürücü bakın nerede yakalandı

Yağış vardı, trafik yoğundu. Trafik kazalarına neden olabilecek ihlalleri önlemek ve sağlıklı ulaşım için Konya polisi sahadaydı.  

Selçuklu İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de Güzeldere caddesinde uygulama yaptı. Uygulama noktasında sürücüler tek tek durduruldu evrak kontrolünün ardından alkol kontrolleri yapıldı. 

Polis ekiplerini fark eden bir sürücü uygulama noktası yakınlarında aracını bırakarak kaçmaya çalıştı ancak hemen fark edildi. Bir evin bahçesine girdiği görülen şüpheli sürücü kümeste yakalandı.

Yapılan kontrollerde sürücünün hem alkollü hem de ehliyetsiz olduğu anlaşıldı. Uygulamada 120 araç ve araçlardaki 156 kişi kontrolden geçirildi. Denetimlerde 3 aranan şahıs yakalanırken, 8 sürücüye alkollü araç kullanmaktan, 18 sürücüye ise çeşitli ihlallerden dolayı yaklaşık 60 bin lira ceza uygulandı. 3 araç trafikten men edildi. 

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler