Az Bulutlu

6°C
Konya

Konya SMMMO eğitim faaliyetlerine devam ediyor

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetleri, “Dönem Sonu İşlemlerinde Kilit Noktalar” konulu bilgilendirme semineriyle devam etti.
Konya SMMMO eğitim faaliyetlerine devam ediyor
Kayıt Tarihi: 03.02.2023 16:12 - Son Güncelleme: 20.02.2024 03:19
YAZI
A

Çok sayıda Oda üyesi ve stajyerinin katıldığı bilgilendirme seminerinin açılış konuşmasını yapan Oda Başkanı Abdil Erdal 2023 yılı eğitim faaliyetlerine "Dönem Sonu İşlemlerinde Kilit Noktalar” konulu bilgilendirme semineriyle başladıklarını belirterek, "Konya SMMM Odası olarak gelişim ve değişim sürecinin her zaman içerisinde yer alıyor, ülke ekonomisine yön vermeye ve kamuya etkin hizmet sunmak amacıyla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu kapsamda güncel konularda eğitimler ve seminer programları düzenlemeye özen gösteriyoruz. Bildiğiniz üzere bir mali yıl daha kapandı. Muhasebe ve mesleğimiz ülkemiz için büyük önem arz etmektedir" dedi.

ÇOK ÖNEMLİ BİR YERİ VAR

Devlet bütçesi gelirlerinin en önemli bölümü olan vergi gelirlerinin muhasebe kayıtları sonucu olarak ortaya çıkmakta olduğunu ifade eden Başkan Erdal, "İşletmelerin bir yıllık faaliyetleri sonucunda oluşacak mali tablolar, dönem sonunda yapılacak envanter ve değerleme işlemleri ile belirlenmektedir. Yıl içerisinde yaptığımız işlemlerin kontrolü sağlanması yönünden dönem sonu işlemlerinin mesleğimizde çok önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu seminer sayesinde üstadımız bizlere dönem sonu işlemlerinde dikkat etmemiz gereken noktaları aktaracak ve işlemleri tekrar hatırlatmamızı sağlayacaktır. Bizleri kırmayıp seminerimize katkı sağladığı için sayın İrfan Vural’a teşekkür ediyorum” dedi.


ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler