Çok Bulutlu

6°C
Konya

DÜŞLERDE GİZLENEN GERÇEKLER

Kayıt Tarihi: 11.09.2022 14:19 - Son Güncelleme: 01.12.2023 17:45
YAZI
A

Yaşam ,mükemmel bir müzik aletidir.Hayat en güzel mucizedir.Yani eğer ki bu müzik aletini güzel çalabiliyorsun keyif alır mutlu olursun ama güzel çalamıyorsan çevrenden herkes kaçmaya başlar çünkü herkes rahatsız olur işte önemli olan sahip olduğumuz müzik aletini en güzel şekilde çalabilmek.

Sahilde iki çocuk kumdan ev yapıyor bir müddet sonra birbirlerinin evlerini yıkmaya başlıyorlar ve kavga ediyorlar akşam oluyor hepsi evine gidiyor . İşte buradaki gibi birgün hepimiz asıl evimize gideceğiz.Dünya dediğimiz sahte bir düşten ibaret .Mevlana ha der ki; İnsan ,düşünceden ibarettir gerisi et ve kemiktir.

Hayat bir düş olduğu İçin ,rüya akemi olduğu İçin bir gün uyandırılıp gerçek hayata geçeceğimiz için biz ne kadar güzel düşünürsek ,ne kadar güzel hayaller kurarsak o kadar güzel hayatımız olur.

Hayatta herşey iki defa yaratılıyor önce düşünceye geliyor,sonra hayatımızda yaşıyoruz.Yani önce zihinsel sonra fiziksel .

Bilim adamları diyor ki ;İnsanlar düşünmediği hiçbirşeyi yaşayamaz.Yaşadığımız herşey bundan önceki düşüncelerimizin sonucudur.Bilinçaltı , gerçek ile hayali ayırt edemez o zaman bizde ne kadar güzel hayaller kurarsak bilinçaltı bunu gerçek olarak kabul edecek ve bunu bize yaşatacak.Yani güzel hayal kurmak demek güzel hayat yaşayacağız demektir.Hayat bir düşten ibarettir.Bizler bu düşte yaşıyoruz ve bir yerden bir yere gidiyoruz.Rüya gördüğümüzde bunun farkına varırsak nasıl rüyadan uyanıyoruz rüyadan çıkıyoruz ,işte bu dünyayı bir hayal gibi ,düş gibi yaşayanlar bu dünyayı değiştirebiliyorlar.

Mesela , siz yatağınızda yatıyorsunuz ve rüya görüyorsunuz rüyanızda Mars tasınız sizi birisi uyandırdığında Mars’tan gelmiyorsunuz zaten yatakta yatıyordunuz değil mi? Şuan zaten anavatanımızdayız sadece rüya görüyoruz

Eğer yeryüzünde insan diye bir varlık olmasaydı herşey enerji olarak görünecekti bir kalemi hayvanlar , melekler bir enerji olarak görür ama insanlar madde olarak.İşte şuanki gerçekliği bize sunan bilincimiz değil mi?Bizim bilincimiz kalem olarak kabul ediyor bizlerin algıları yavaş olduğu İçin herşeye bir anlam veriyoruz insanlar olmadaydı herşey bir enerji olcaktı öyle görünecekti.

Yaşadığımız bir duyguyu aşkı , nefreti, mutluluğu o an kendimize dışardan bakıp ona göre davranırsak işte o zaman gerçekliğin ne olduğunu farkederşz buna Farkındalık denir.

Yaşadığımız duygunun farkında olduğumuz zaman hayat değişmeye başlıyor.O zaman düşü gerçek yapmaya başlıyor .Bizlerde bu hayatı daha gerçekçi daha anlamlı yaşayabilmemiz için hayal gibi düş gibi kendimizden çıkıp dışardan yaşadıklarımıza bakmamız gerekir.İşte bunu gerçekleştirebilirsek bir mucizeyi başarmış oluruz .Ve bunu başarabilirsek hayatımızla ilgili değiştirmeye başlarız.

Güzel hayaller kurarsak hayatımızı çok güzel yönde değiştirmiş olacağız .Hayat bir düş sahnesi olduğu İçin ve bilinçaltı gerçek ile hayali ayırt edemediği için ne kadar güzel hayaller kurarsak o kadar güzel hayatlar gerçekleşmiş olacak.Durum çok basit aslında ,madem bilinçaltı gerçek ile hayali ayırt edemiyorsa o zaman bizde güzel hayaller kurarız böylece güzel bir bilinçaltı oluşur ve güzel bir bilinçaltı oluşursada güzel bir Hayatımız oluşmuş olur. Ve hayatımızı değiştirmek istiyorsak sorun yaşadığımız zamana inip o yaştaki çocukla konuşup sorunu çözmemiz gerekir yada hangi yaşta sorun yaşadıysak zamana inip oradaki kendimizle bu sorunu çözmemiz gerekir böylece tüm sorunları tedavi etmiş oluruz ,iyileştirmiş oluruz ve ister inanın ister inanmayın bilinçaltınızda ne varsa onu yaşıyoruz.

Bu hayat düşten ibaret kim güzel düşünüyorsa onun güzel sorunsuz istediği gibi bir hayatı oluyor.Kim kötü olucak diye düşünürse onun düşündüğü gibi bir hayatı oluyor.Başkaları ve kendi için güzel düşünenlere güzellikler ,kötü düşünenlere kötülükler gelecek.

Bilimadamlarına göre bizler rüya görürsek iyileşiriz görmezsek ölürmüşüz.Çünkü rüya zihni kapatıyor dinlendiriyor ve kurduğumuz güzel hayallerde bizleri iyileştiriyor.Demekki bu dünyayı ,bu hayatı bir düş gibi bir rüya gibi , bir oyun gibi yaşayanlar değiştirebilecek.

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

E**a geçit

11.09.2022 16:00

O kadar güzel yazmışsın ki kalemine sağlık ❤️

I*sız a**m

11.09.2022 19:11

Kaleminize yüreğinize sağlık güzel düşünen nesiller dileğiyle ..

Z***l öz***k

11.09.2022 20:22

Saglam bır kalem yuregıne saglık

R***m B*****cı

11.09.2022 23:10

Yine çok güzel bir konu seçmişsin. Şu an çok psikoloğun konusu bilinçaltı temizliği. Yaşadığımız birçok sorunun bilinçaltımızdan temizleyerek hayatımızı güzelleştirebiliyoruz. Ve dediğin gibi bu dünya sadece küçük bir durak. Bu dünyaya geliş amacımızı unu

Şu*e TAŞK***N

12.09.2022 09:30

Yazımı okuyup yorum yaptığınız için çok teşekkür ediyorum

m****t bağ

21.09.2022 12:27

TEŞEKÜRLER BİZLERİ BU KONUDA AYDINLATTIGIN İÇİN GERÇEKTEN ÇOK DOGRU İNSANLAR HERZAMAN KURDUGU HAYALLER VE DÜŞLERLE YAŞAR VE HER ZAMAN KALBLER DÜZ SAGLIKLI VE HUZRLU YAŞAMAK İSTER ONUN İÇİNDE AKLIMIZ VE DÜŞÜNCELERİMİZİ TEMİZ VE GÜL TUTMAK GEREKTİGİNİ DAHA

Y***n y****z

24.10.2022 08:59

Dùšùnürsek gerceklešilir definitely . Yaziniz mukemel cok aydinlatilci cok tešekurler