'Küresel Müslüman Kişilik Ödülü' 2'inci kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'a

11 Ocak 2020 09:21

Nijerya'da yayımlanan Muslim News Nigeria gazetesince, "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü," 2018 yılından sonra 2019 yılında da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildi.

'Küresel Müslüman Kişilik Ödülü' 2'inci kez Cumhurbaşkanı Erdoğan'a

Batı Afrika ülkesi Nijerya'da yayımlanan Muslim News Nigeria gazetesi editörü Raşid Ebubekir, 2019 yılı "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü" sonuçlarını açıkladı. 

2018 yılından sonra 2019'dada "Küresel Müslüman Kişilik Ödülü"nün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilmesi kararlaştırıldı.

"Tartışmasız etkisi ve gücü nedeniyle  bu sene de Erdoğan ilk sırada yer aldı"

Ebubekir, 2018 yılında da ödülün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verildiğini belirterek, "Hem İslam dünyasında hem de uluslararası camiada tartışmasız etkisi ve gücü nedeniyle bu sene de Erdoğan ilk sırada yer aldı." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her zaman mazlumların yanında olduğuna dikkati çeken Ebubekir, "Erdoğan, Suriye, Myanmar, Keşmir ve Filistin konularında sesini her zaman yükseltti." dedi.

"Müslümanların birlik ve beraberliği için çabaladı"

Ebubekir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuala Lumpur Zirvesi'nde de Müslümanların birlik ve beraberliği için çabaladığını kaydetti.

5'inci olan isim Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil

İkincilik ödülü Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed'e, üçüncülük ödülü Somali asıllı Müslüman Kongre üyesi İlhan Omar'a, dördüncülük ödülü de Gambiya Cumhurbaşkanı Adama Barrow'a verildi. Sıralamada beşinci ise Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil oldu. 

Ayda iki defa çıkan Muslim News Nigeria, Nijerya'daki Müslümanlar başta olmak üzere İslam dünyasından haberleri sayfalarına taşıyor.

Kaynak: AA

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler