Az Bulutlu

12°C
Konya

Konya İçin Namaz Vakti
04:37
Öğleye Kalan Süre
KONYA
06 EKİM 2022
10 Rebiülevvel 1444
İmsak05:23
Güneş06:43
Öğle12:43
İkindi15:59
Akşam18:34
Yatsı19:49
Enerji Bilim -Teknoloji - Savunma Yemek Tarifleri Otomobil Kadın - Moda Emlak - Konut

Mehmet Katırcı'nın ismi okuldan kaldırıldı sırada cami var

Konya'da dönemin vergi rekortmeni olan iş insanı Mehmet Katırcı'ya (73) tefecilik suçundan verilen 3 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nce onandı. Kararın ardından harekete geçen Konya Valiliği Mehmet Katırcı’nın ismini okuldan kaldırarak yerine oğlu Cemalettin Hakan Katırcı’nın ismini verdi. Konya’nın Nabzı’na konuşan vatandaşlar, Katırcı’nın isminin camiden de kaldırılmasını istemişti.
Mehmet Katırcı'nın ismi okuldan kaldırıldı sırada cami var
Kayıt Tarihi: 22.09.2022 13:33 - Son Güncelleme: 06.10.2022 01:13
YAZI
A

Konya'da dönemin vergi rekortmeni olan iş insanı Mehmet Katırcı'ya (73) tefecilik suçundan verilen 3 yıl 9 ay hapis cezası Yargıtay 11. Ceza Dairesi’nce onandı. Kararın ardından Konya Valiliği harekete geçti. Valilik, Mehmet Katırcı’nın ismini okuldan kaldırarak yerine oğlu Cemalettin Hakan Katırcı’nın ismini verdi.

Valilik kararından şu ifadeler yer aldı:

“İlimiz Meram İçesi Mehmet Katırcı İmam Hatip Ortaokulu ilgi (c) protokol ile Mehmet Katırcı tarafından yapılarak müdürlüğümüze teslim edilmiş ve okula protokol gereği Mehmet Katırcı'nın ismi verilmiştir. Ancak ilgi (b) dilekçe ile müdürlüğümüze yapılan müracaat ile ilgili kişinin tefecilik suçundan ceza alarak kararın kesinleştiği belirtilmiş ve okul isminin değişmesi talep edilmiştir. İlgi (a) Yönetmeliğin 18 inci maddesinin 2 inci bendinde; ''Kurumların bina ve tesislerine; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlardan, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlardan, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık ve benzeri suçlardan mahkûm olanların adları verilemez, bu kapsamdakilerin daha önce verilmiş olan adları ise ad veren makam tarafından aynı usulle iptal edilir.'' hükmü yer almaktadır. Bu kapsamda Müdürlüğümüz İl Milli Eğitim Komisyonunda değerlendirmeye esas olmak üzere Mehmet KATIRCI  ile ilgili kesinleşmiş bir kararın olup olmadığı var ise kesinleşme şerhinin de eklenerek bir örneğinin Müdürlüğümüze gönderilmesi hususunu, arz ederim.


GÖZLER CAMİİYE ÇEVRİLDİ 

Katırcı’nın isminin okuldan kaldırılmasının ardından gözler şimdi de Katırcı’nın adını taşıyan camiye çevrildi. Katırcı’nın isminin verildiği camiden adının kaldırılması için de mağdurlar tarafından cemaat ve mahalleliden imza toplandığı ortaya çıkmıştı. Konya’nın Nabzına konuşan mahalleli camiye bir şehidimizin isminin verilmesini istemişti.

KONYA'NIN NABZI ÖZEL HABER

İLGİLİ HABERLER

KATIRCI’NIN TEFECİLİK SUÇU YARGITAY’DA ONANDI…

Katırcı'nın cezası onandı... Camiye şehit ismi verilsin

ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler