Az Bulutlu

6°C
Konya

Milli Görüş camiasının acı günü! Yusuf Güneş dualarla toprağa verildi

Milli Görüşün önde gelen isimlerinden birçok gencin yetişmesini vesile olan önceki dönem AGD-MGV Konya ve Bölge Başkanı Yusuf Güneş, Hakk'ın rahmetine kavuştu. Güneş, ömrünü gençlerin ahlak ve maneviyat çizgisinde yetişmesine adadı
Milli Görüş camiasının acı günü! Yusuf Güneş dualarla toprağa verildi
Kayıt Tarihi: 01.12.2023 16:18 - Son Güncelleme: 19.02.2024 14:37
YAZI
A

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı (MGV) eski başkanlarından uzun yıllar Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanlığı görevini yürüten Yusuf Güneş bir süredir tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında vefat etti. Merhum Yusuf Güneş’in cenazesi cuma namazına müteakip Köyceğiz Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Merhum Yusuf Güneş’in cenaze merasimine AK Parti Konya Milletvekilleri Tahir Akyürek ve Latif Selvi, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) üyesi Lütfi Yalman, Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam, Konya Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mustafa Özkafa, 27. Dönem AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, sevenleri, yakınları, akrabaları ve çok sayıda Milli Görüş üyesi katıldı. Yusuf Güneş evli ve 4 evlat sahibiydi.

GAYRETİNİ CİHADA ADAMIŞ BİR BÜYÜĞÜMÜZDÜ

Merhum Yusuf Güneş’in cenaze merasiminde söz alan Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan, “Yusuf Ağabey ömrünü cihada adamış, hayır çalışmalarında bir an olsun durmamış dava adamı bir insandı. Ne zaman Filistin ile alakalı bir çalışma olsa elinden gelenin fazlasını yapmış hiçbir fedakârlıktan kaçınmazdı. 55 gündür Mescid-i Aksa Filistin ve Filistin davası ile alakalı infak çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarda bir çok emanet bırakarak katkıda bulundu. Peygamber efendimiz ‘Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz’ buyuruyor. Yine Erbakan hocamız hayatı cihat olanın akıbeti şahadet olur diyor. Aynı şekilde hem peygamberimizin buyurduğu hem Erbakan hocamızın söylediği gibi hayıtını cihat çalışmalarına adamış gayreti cihat olan kıymetli bir büyüğümüzdü. Biz çalışmalarına şahidiz. Rabbim rahmet eylesin, makamı Cennet olsun inşallah” dedi

TAVİZSİZ BİR MÜSLÜMANDI

Merhum Yusuf Güneş ile uzun yıllar Milli Görüş davasına hizmet ettiklerini belirten Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği Bölge Başkanlarından ve Konya Şube Danışma Kurulu Üyesi Mehmet Abdurrahman Korkmaz, “Rahmetli Yusuf Güneş tam bir dava aşığı tavizsiz bir Müslümandı. Gözünü budaktan sakınmaz davası için ne iş olursa olsun hemen işi yapmaya koyulurdu. Bu davaya canıyla malıyla hizmet etti. Hayır çalışmalarından bir an olsun geri durmadı. Gençlere çok önem verir onların gelişmesi dava eri olarak yetişmesi için elinden gelinin fazlasını yapardı. Haksızlığa dayanamazdı. Bir yerde bir haksızlık gördüğü zaman her ne olursa olsun doğruyu söylerdi. Milli Görüş davasının gençlerin omuzlarınızda yükseleceğini bilir ve tüm çalışmaların gençler üzerine yapılması gerektiğini söyler öğütlerdi. Biz kendisinin çalışmalarına şahidiz. Rabbim kendisinden razı olsun. Mekânı cennet makamı ali olsun inşallah”

dedi.

ZOR GÜNLERİN SAMİMİ DAVA ADAMIYDI

Merhum Yusuf Güneş’in her zaman her şarta altında davasın sadık bir Müslüman olduğunu ifade eden Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Ali Korkmaz, “ Yusuf ağabeye Allah’tan rahmet sevenlerine ve yakınlarına da başsağlığı diliyorum. Merhum Yusuf Güneş Milli Görüşe önemli hizmetler sunmuş dava aşığı samimi bir mücahitti. En zor zamanlarda güzel işler yaptı. Konya’ya kıymetli eserler bıraktı. Konu genceler ve Allah’ın davasın hizmet olduğunda hiç geri durmaz her zaman elinden gelenin fazlasın yapardı. Davasından hiç yılmadın sapmadan görevine devam etti Rabbim kendisinden razı olsun. Rabbim rahmet etsin mekânı cennet olsun ifadelerini kullandı

BİRŞEYİ KAFA KOYDUMU ONU YAPARDI

Yusuf Güneş ile uzun yıllar beraber çalıştıklarını dile getiren Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Yardımcısı Mehmet Parlak, “Yusuf Güneş ağabey ile beraber uzun yıllar çalışma yaptık. Allah ondan razı olsun. Tuttuğunu koparan bir başkanımızdı özellikle konuşmalarında İsrail ve Amerika’nın kahrolması için açıklamalarda bulunurdu. İlmi siyaseti iyi bilirdi. Beraberce iki defa ramazan umresi yaptık. Muhabbeti çok severdi. Erbakan hocamızın öğrettiği cihad kıyamete kadar sürecek ibadettir hadisini çok anlatırdı. Hafızdı kendisi şeriat ve Yahudiler ile ilgili ayetleri devamlı okurdu Mekânı cennet olsun Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu

HAK DAVAYA CANIYLA MALIYLA HİZMET ETTİ

Milli Gençlik Vakfı Anadolu Gençlik Derneği bölge başkanlarından Bahri Kırışık ise, Merhum Yusuf Güneş ile uzun yıllar çalıştık. Kendisinin yaptığı çalışmalara şahidiz Rabbim kendisinden razı oluşun mekânı cennet olsun inşallah. Yusuf Güneş dava delisi dava aşığı bir Müslümandı. Her zaman davamızın daha ileriye gitmesi için düşünür bu minvalde çalışmalara yapardı. Her zaman ilk önceliği gençler oldu Genç söz konusu olduğunda Yusuf Güneş için akana sular dururdu. Doğrudan hiç vazgeçmez haksızlığa asla boylun eğmezdi. Bir yerde yanlış bir şey gördü mü soncu ne olursa olsun doğru olanı söylerdi. Davasına sadık samimi bir Müslümandı. Davasından hiç sapladın ömrü boyunca canıyla malıyla hizmet etti. Rabbim kendisine Rahmet etsin mekânı cennet makamı ali osun inşallah” sözlerine yer verdi.

GENÇLİĞİN YETİŞMESİ İÇİN HER TÜRLÜ FIRSATI HER TÜRLÜ İMKÂNI SEFERBER EDERDİ

Yusuf Güneş’in tüm imkânlarıyla gençlerin yetişmesine harcadığını belirten Eğitimci Yazar Bekir Tekkaymaz, “Yusuf hocamla 2005 yılında tanıştım Anadolu Gençlik Derneğimizin başkanlığını yürütüyordu ama tam bir mücahitti. Öğrencilerimizden olsun arkadaşlarımızdan olsun sıkıntısı olanın sıkıntısını gidermek için pervane olurdu. Elinden geleni yapmak için canla başla çalışırdı. Ülkemizin ve dünyamızın gidişatında Müslümanların durumuna üzüldüğü için çoğu defa çaresizlikten dolayı elinden bir şey gelememesinden dolayı hayıflanır gözleri dolardı. Gençliğin yetişmesi için her türlü fırsatı her türlü imkanı seferber ederdi. Radyo Gençlik’te ve Kanal 42'de faydalı olmamız gerektiğini söyleyerek bizlere program yapmamızı ısrarla söyledi ve onun sayesinde program yapmaya başladık. Kısacası davasının eri Mücahit bir insandı. Mekânı cennet olsun” diye konuştu.


SAİT ÇELİK -MERHABA

Konya'nın Nabzı Gazetesi olarak merhum Yusuf Güneş’e Allah’tan rahmet yakınlarına ve Milli Görüş camiasına sabr-ı cemil niyaz ediyoruz.ETİKETLER:

YORUM YAP

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Nöbetçi Eczane

Kategorideki Diğer Haberler