Karatay Kızılay’dan anlamlı ziyaretler

Karatay Kızılay’dan Anneler gününde anlamlı etkinlik. Her anne bir HİLAL’dir mottosuyla bu yıl anneler gününde Türk Kızılay Karatay Şubesi üyeleri gönüllüleri şehit anneleri, şehit eşleri ve yalnız yaşayan anneleri ziyaret etti
Karatay Kızılay’dan anlamlı ziyaretler

Türk Kızılay Karatay Şube Kadın Kolları tarafından yapılan etkinlikte, Karatay Bölgesinde yaşayan Şehit anneleri ve eşleri ile yalnız yaşayan annelere anneler gününe özel hazırlanan çiçek ve meyve tabağı ile çocuklar için oyuncaklar ve oyunlar hediye edildi. Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan Hurma, Zemzem ve Kolonya çantalarını da takdim eden gönüllüler, bu vatan için evladını, eşini feda eden lider annelerle bir araya geldi.

Türk Kızılay Karatay Şubesi Gençlik kolları gönüllü gençler de mülteci anneleri ziyaret ederek, anneler gününe özel hazırlanan hediyeleri ümmet coğrafyasının annelerine de taktim etti.

Türk Kızılay Karatay Şube Başkanı Mehmet Tekkaymaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Nuri Pakdil’in de dediği gibi ‘Gel anne ol, çünkü anne; bir çocuktan bir Kudüs yapar’. Bu ifadeden yola çıkarak diyebiliriz ki bir anne bir dünya demektir. Bu mübarek Ramazan ayında, bu mübarek günlerde, Kudüs’teki annelere selam olsun, ümmet coğrafyasında bulunan annelere selam olsun dedi. Açıklamasında Tekkaymaz, Bir Anne; bir eylem, bir fikir ve mücadele ruhu demektir. Geleceği ellerinde yoğurandır anne, bu nedenle Her Anne bir Hilal’dir diyerek tüm annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutlu olsun dedi. Hilal’in dalgalandığı tüm İslam coğrafyasında annelerin acı çekmeden yaşayabileceği nice anneler gününe ulaşmayı Allah’tan diliyor, bu etkinliği organize eden Kadın Kollarımız ile Gençlik Kollarımıza, gönüllülerimize ve katkılarından dolayı Karatay Belediyemize teşekkür ederiz dedi.

adsiz.jpg

YORUM YAZIN