Murat Çiçek Konya Barosu’na adaylığını açıkladı

15 Eylül 2020 19:08

Önceki dönem MHP Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek 10-11 Ekim tarihinde yapılacak olan Konya Baro Başkanlığı’na İlke Grubu’nun başkan adayı olduğunu duyurdu. Konya’nın Nabzı’na konuşan Çiçek, “ Savunma mesleğini icra eden avukat arkadaşlarımızın sorunlarını biliyoruz, çözüm olmak için geliyoruz” dedi.

Murat Çiçek Konya Barosu’na adaylığını açıkladı

Önceki dönem MHP Konya İl Başkanı Av. Murat Çiçek 10-11 Ekim tarihinde yapılacak olan Konya Baro Başkanlığı’na İlke Grubu’nun başkan adayı olduğunu duyurdu.


Konya’nın Nabzı’na özel açıklamalarda bulunan Murat Çiçek,  “ Sadece 2 yıl içerisinde Konya Baromuza yaklaşık 900’e yakın yeni avukat arkadaşımız kayıt oldu. Mesleğe yeni başlayana genç arkadaşlarımızın birçok sorunu var. Bu arkadaşlarımızın maddi ve manevi birçok sorunu çözülmedir. Genç meslektaşlarımızın ofis açma, iş imkânı, meslek ve sağlık güvencelerini koruyup, sağlık haklarını geliştirmek için geliyoruz” dedi.

Pandemi sürecinde birçok avukatın zorluklarla karşılaştığını belirten Çiçek, “Pandemi sürecinde birçok meslek kuruluşu gibi avukatlarda zor süreç yaşadı. Bu sebeple ekonomik olarak zor süreç yaşayan avukatlarımızın da dertlerine çözüm bulmamız gerekiyor” dedi. 
“Baro,  kuruluş amaçları dışında faaliyette bulunamaz” diyen Çiçek Konuşmasını şöyle sürdürdü; Baro; Avukatlık mesleğini geliştirmek, meslek mensuplarının birbirleri ve iş sahipleri ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni sağlamak, meslek düzenini, ahlakını, saygınlığını ve hukukun üstünlüğünü, insan haklarını korumak ve savunmak, avukatların ortak ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tüm çalışmaları yürüten, tüzel kişiliği bulunan, çalışmalarını demokratik ilkeleri ile sürdüren kamu kurumu niteliğini haiz meslek kuruluşudur. Baro, bu kuruluş amaçları dışında faaliyette bulunamaz. Barolar Birliği ise; bütün baroların katılımı ile oluşan, tüzel kişiliğe sahip kamu kurum niteliğindeki meslek kuruluşu olarak, kendisine kanunla tanınan yetkileri kullanır. Bu yetkilerin neler olduğu, Avukatlık Kanunu'nun 110. maddesinde sıralanmıştır.”


“MESLEKTAŞLARIMIZIN SORUNLARINI BİLİYORUZ”


Meslektaşlarımızın ve Konya barosunun sorunlarını bildiklerini ifaden Çiçek, “Baroların ve Barolar Birliğinin bir meslek kuruluşu olarak bağımsızlığı mutlaka korunmalı,  avukatların yargının ayrılmaz bir parçası olduğu, yargı mensubu olduğu, hakim ve savcıların sahip olduğu teminatlarla donatılması gerektiği göz ardı edilmemelidir.  Özellikle genç meslektaşlarımızın maddi ve manevi haklarının iyileştirilmesinin zorunlu olduğu, ofis açma, iş, sağlık ve meslek güvencelerini koruyup geliştiren, sosyal hakları iyileştirilmelidir” şeklinde konuştu. 


“SORUNLARA ÇARE OLMAK İÇİN ADAYIZ”


Açıklamasının devamında Konya barosu seçimlerine İlke Grubunun adayı olarak katılacağını belirten Murat Çiçek, “ Önyargısız, iyi niyetle, içtenlikle ve samimiyetle Konya barosunun başarılı olmasını istiyoruz bu sebeple adayız. Sürekli ertelenen, ertelendikçe büyüyen, büyüdükçe içinden çıkılmaz hal alan derin ve köklü sorunları çözmek için adayız. Baro çalışmalarını ihmalkârlığın, vizyonsuzluğun, hedefsizliğin kurbanı etmeyiz. En ileriye taşımak için adayız  Meslektaşlarımızın sorunlarını biliyoruz. Sorunlara çare olmak için adayız.   Bu vesile ile Konya barosu seçimlerinin  hayırlı vesile olmasını diliyorum” dedi.

KONYA'NIN NABZI ÖZEL

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler